Mitsubishi Lancer ‘En Güvenilir Otomobiller’ Listesinde

By on 04 Eylül 2014

Mitsubishi Motors’un keyifli sürüşü uygun fiyata sunan modeli Lancer, Amerikan Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nün ‘En Güvenli Otomobiller’ listesine girdi.

Türkiye’de Temsa Motorlu Araçlar’ın distribütörlüğünü yaptığı Japon devi Mitsubishi’nin ‘aile otomobili’ Lancer, dünyanın önde gelen araştırma ve inceleme platformlarından Otoyol Güvenliği Enstitüsü’nün (IIHS) ‘En Güvenilir Otomobiller’ listesinde yer aldı.

Mitsubishi Lancer, güvenlik testlerinden tam not aldı

Güvenlik araştırmaları konusunda dünyada önemli bir yere sahip ABD merkezli Enstitü’nün Mitsubishi Lancer’ı tabi tuttuğu testler arasında, bölgesel kritik hasar ve dayanıklılık testi olarak tanımlanabilen ‘Küçük Nokta Çarpışma Testi’ de var. Küçük Nokta Çarpışma Testi bir aracın ön köşesinin bir başka araçla, bir elektrik direği veya bir ağaçla çarpışması sonucu alınan hasarın tehlike ve hayati risk analizinin yapılması için uygulanan bir otomobil güvenlik testi. IIHS’nin uyguladığı çarpışma testinden geçebilmek için araçların almaları gereken not kesinlikle ‘iyi’ veya ‘kabul edilir’ olmak zorunda.

Mitsubishi Lancer’ın yanı sıra ASX ve Outlander’ın da başarıyla geçtiği ‘Küçük Nokta Çarpışma Testi’ otoriteler tarafından “Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA) uyguladığı ‘Kafa Kafaya Çarpışma’ ve IIHS’nin uzun süredir uyguladığı ‘Orta Nokta’ testinden daha zor olarak değerlendiriliyor.

Don Swearingen: “Yeni Lancer, ekonomik, güvenli, yüksek performanslı“

Mitsubishi Motors Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı Don Swearingen, Mitsubishi Lancer’ın elde ettiği başarıyla ilgili olarak, “Oldukça popüler Mitsubishi Lancer modelimizin bir kez daha Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından ‘En Güvenli Otomobiller’ listesine dahil edildiğini görmek bizi mutlu etti. Lancer, uygun fiyatıyla, yüksek performansı ve güvenlik seviyesiyle, yakıt ekonomisi ve diğer pek çok standart özelliğiyle dikkat çeken çok yönlü bir kompakt spor sedan” şeklinde konuştu.

2015 model Mitsubishi Lancer’ın dikkat çeken özellikleri

Yeni 2015 Mitsubishi Lancer, aralarında dönüş göstergeli ısıtılmış yan aynaları (tüm modellerde standart), hassas 7 vitesli şanzımanın çalışmasını taklit eden gelişmiş yeni nesil sürekli değişken oranlı şanzımanı (CVT) (SE AWC modelinde standart ve diğer versiyonlarda da mevcut) ve yeniden tasarlanmış olan 16 inç iki tonlu jantları, USB portlu FUSE Hands-Free Link System®, renkli ve çok sayıda bilgi içeren ekrana sahip yüksek kontrastlı göstergeleri, krom iç kapı kolları, yumuşak üst kapı giydirme, 6 hoparlörlü ses sistemi, sis farları ve renkli orta çamurluk (SE AWC modeli) başta olmak üzere genişletilmiş yeni standart ve kullanılabilir teknolojik özellikleriyle öne çıkıyor. 2015 Lancer’in yeni içerik paketleri içerisinde özellik açısından zengin Value Package (ES modeli) ve Sun and Sound Package’ın (GT modeli) bulunması da dikkat çekiyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir