MINI UNITED 2012 Gerçekten fan-tastik Bir Etkinlik…

By on 22 Mayıs 2012

Dünyanın her yerinden bir araya gelen 30,000 MINI tutkunu, MINI Topluluğunun en önemli organizasyonunda bir araya geldi.

MINI tutkunları 11-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Fransa Le Castellet’ de bulunan ve yıllarca Formula 1 pisti olarak kullanılmış olan Circuit Paul Ricard yarış pistinde, canlı müzik performanslarından, motor sporundan ve Lifestyle aksiyonlardan oluşan üst düzey bir etkinlikte buluştu.

Özellikle MINI John Cooper Works modeli, etkinlik mekanının eski bir Formula 1 yarış pisti olması dolayısıyla kendini evindeymiş gibi hissetti. Bir başka zirve noktasını ise, yeni MINI John Cooper Works GP modelinin ayrıcalıklı tanıtımı teşkil etti. MINI markası etrafında gerçekleştirilen ve bir açık hava partisiyle, bir otomotiv aksiyonunun birleşiminden oluşan bu çekici karışım,  eğlenceli spor aktiviteleri, tehlikeli gösteriler ve eşsiz Classic Mini ’lerden oluşan bir sergiyle tamamlandı.

Iggy Pop ve Gossip sahneyi salladı.

Ayrıca MINI United, müzikseverlerin birinci adresi olarak da karşımıza çıktı. Dünyanın her yerinden gelen coşkulu festival katılımcıları, ulusal ve uluslararası müzik çevrelerinde oldukça iyi yerlere sahip yıldızları canlı olarak dinleme şansına sahip oldu.

Classic Mini araçlarının da yer aldığı MINI ürün ailesinin tamamının yanı sıra uluslararası müzik ve DJ çevrelerinde yer alan ünlü yıldızlar canlı performanslarını sergilediler. 11 Mayıs, Cuma günü, Rock efsanesi Iggy Pop, Iggy and the Stooges grubuyla sahneyi sallarken, Paris kökenli DJ Martin Solveig etkileyici repertuarıyla dinleyicilerini gecenin geç saatlerine kadar dans ettirdi. 12 Mayıs, Cumartesi gününde ise Grammy ödülüne aday gösterilmiş olan Punk-Pop ikilisi The Ting Things ve devamında da Gossip sahne aldı.

Bu sene de rekor sayılara ulaşıldı.

2009 yılında İngiltere Silverstone‘da düzenlenen MINI United festivaline, 40’dan fazla ülkeden gelen yaklaşık 25.000 hayran katılmıştı. O sene sadece üçüncü topluluk buluşması değil, aynı zamanda markanın ellinci yıl dönümü de kutlanmıştı. Le Castellet‘de bulunan Circuit Paul Ricard pistinde ise, bu katılımcı sayısı üç gün boyunca 30.000’i buldu.

MINI hayranlarının çoğu artık geleneksel hale gelen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleşen bu büyük buluşmaya, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden kendi MINI’leriyle bireysel olarak yolculuk yaparak katıldı. Türkiye’den ise bu büyük organizasyona 3 MINI otomobil ile birlikte 6 MINI hayranı katıldı. MINI United Türkiye ekibi, Borusan Otomotiv sponsorluğunda 6000 km’den fazla yol kat edip, etkinlik alanında 3 gün boyunca yerini aldı.

Etkinlik süresince, genç yaştaki MINI hayranlarına yönelik eğlenceli akışın yanı sıra, çeşitli barlardan, yiyecek ve içecek istasyonlarından oluşan komple bir gastronomi hizmeti de mevcuttu. MINI Club Area ve fazlasıyla heyecan verici bir şekilde tasarlanmış MINI marka araçların park ve sahne yeri olarak kullanılan Beauty Parking de, her MINI United festivalinde olduğu gibi bu senenin de vazgeçilmezlerindendi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir