MINI, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Şova Hazırlanıyor!

By on 07 Eylül 2013

Bir İngiliz markası olan MINI, -yedi modeli ve sekiz motor seçeneği ile meraklılarını bekliyor. Çeşitli dış renk ve iç tasarım seçenekleri ile ürün yelpazesini geliştiren MINI,  sürekli büyüyen aksesuar programı sayesinde kişiselleştirilmiş sürüş keyfini daha önce hiç olmadığı kadar artırıyor. Premium kompakt ve küçük otomobiller segmentinde orijinalliğini koruyan ve  sağlam bir yer edinen bu otomobil, aynı zamanda MINI Countryman ve lansmanı henüz yapılmış olan MINI Paceman modelleriyle de farklı hedef gruplara ulaşmayı başardı. 50 yıl önce başlayan bu global başarı, üst sınıf otomobil segmentinde devamlılığını koruyor.

MINI, 2013 Frankfurt Otomobil Fuar’ında  (IAA) model ailesinin tümünü sergiliyor. Bunlara, John Cooper Works ailesinin üyeleri de dahil. 12 – 22 Eylül 2013 tarihleri arasında IAA’yı ziyaret edecek tüm misafirler, aynı zamanda Orijinal MINI Aksesuarları’na eklenen en son yenilikleri de görme fırsatı elde edecekler. Bunlar arasında; -MINI modelleri için dünyada ilk defa kullanılan gelişmiş 25-watt xenon farlar, özel olarak MINI için geliştirilen taşınabilir navigasyon sistemi ve yeni MINI çocuk koltukları bulunuyor.

Dünyada tek: Geliştirilmiş 25-watt xenon farlar ile gece sürüşlerinde güvenlik en üst düzeye taşınıyor.

Orijinal MINI Aksesuarları programı, bir MINI’nin canlı tasarımını, sportif sürüş özelliklerini ve fonksiyonelliğini fark edilir bir biçimde vurgular ve geliştirir. Bu program ile birlikte, MINI 25-watt’lık çıkış gücü ve manuel yükseklik ayarlamasına sahip gelişmiş xenon farı dünyaya sunan ilk otomobil markasıdır. Bu durum, MINI Clubman, MINI Cabrio, MINI Coupé ve MINI Roadster sahiplerine, otomobillerine daha sonraki aşamalarda verimli ve etkili bir ışık kaynağı ekleyebilmeleri için düşük maliyetli bir opsiyon sunuyor. Bu gelişmiş farlar, kalite, parlaklık ve menzil açılarından sadece ilk sipariş ile alınabilen xenon ile aynıdır. Aynı zamanda standart halojen lambalara göre çok daha uzun bir kullanım süresi ve daha düşük bir enerji tüketimi sağlar. Dış aksesuar seçeneklerinde ki bir diğer yenilik ise, tasarımı gelişmiş farlara benzer LED gündüz farlarıdır. Hem teknolojik hem de görsel olarak yenilikçi bir çözüm olan bu farlar, tamamıyla LED sis lambası, yan lamba ve gündüz farlarından oluşan bir kombinasyon halinde sunuluyor. Orijinal MINI Aksesuarları programına yapılan diğer ilaveler 4.3 inç ekranlı Taşınabilir Navigasyon XL sistemi, entegre TMC premium trafik sıkışıklığı uyarısı ve bütün MINI modellerinin kabinin entegrasyonunu sağlayan yeni tutucuyu içerir.

Genç MINI hayranlarının güvenlik ve konforu için: Yeni MINI çocuk koltukları.

Yeni MINI çocuk koltukları, markanın 0 ile 12 yaş arasını kapsayan en genç hayranları için çok daha güvenlik ve konfor sunan üç versiyona sahip. MINI Baby Seat 0+ ve MINI Junior Seat 1 modellerinin her biri bir ISOFIX bağlama sistemi ile donatılmışken, MINI Junior Seat 2/3’te ISOFIX bağlama noktası için konektörler bulunmaktadır. Bütün koltuk çeşitlerinde çocuğun başını yanal darbelerden korumak için yeni entegre hava dolguları vardır. Yeni MINI çocuk koltukları iki renk versiyonunda sunulmakta olup, Vivid Green renginin yanı sıra klasik görünüm içindeki geleneksel Union Jack motifinin modern bir yorumu da mevcuttur.

Sürüş keyfi ve kişisel tarz: Mevcut MINI model ailesi.

MINI markası sürüş keyfi, canlı tasarım, premium kalite ve kişiselleştirilmiş tarzın dünya çapındaki en büyük temsilcilerinden biridir. Çeşitli ürün portföyü, bir yandan MINI’nin alışılmış tarzını yansıtırken bir diğer taraftan da kullanıcının kişiliğini yansıtır. Yenilikçi otomobil konseptlerini de içerecek şekilde devam eden model programı genişlemesi ile MINI, markanın kendine özgü niteliklerini deneyimleyebilme konusunda giderek daha farklı yollar yaratmıştır.

Klasik MINI otomobil konseptinde güçlü bir canlılığa sahip tasarım;büyüleyici bir çevikliğe yönelen tahrik ve süspansiyon teknolojisinin kombinasyonu ile tanımlanır. Aynısı, genişletilmiş bir taşıma alanı sunan MINI Clubman için de geçerlidir; genişletilmiş alan, sınıfında ilk premium ticari otomobil olan MINI Clubvan’de özellikle vurgulanmış bir özelliktir. Safkan 2 kişilik bir araç olan MINI Coupé, tümüyle sportif bir tarzı dışa vurur. MINI Cabrio ve MINI Roadster modelleri, sürücülere, markanın tipik sürüş keyfini üstü açılabilen  premium küçük bir otomobilde yaşamak için seçenek olarak sunulurlar. Şimdi ise markanın yeni pazar segmentindeki girişimini temsil eden iki model daha mevcut. Bunlardan ilki, markanın dört kapılı, geniş hacimli bagaj alanı ve beş yolcuya kadar yer yaratan bir iç alana sahip ilk otomobili olan MINI Countryman modelidir. Bu yıldan itibaren bu çevik ve çok yönlü otomobile, premium kompakt ve küçük otomobiller segmentinde dünyanın ilk Spor Aktivite Coupé’si olan MINI Paceman de katıldı. Özel olarak MINI için geliştirilmiş akıllı dört çeker sistemi ALL4, MINI Countryman ve MINI Paceman için de mevcut. Üstün çekiş ve virajlar için geliştirilmiş çeviklik sayesinde bu sistem, MINI tarafından sunulan otantik sürüş keyfine bir başka belirgin dokunuş daha katar.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir