Mercedes’in Merakla Beklenen Pickup Modeli X-CLASS’ın Tanıtım Tarihi Paylaşıldı

By on 06 Temmuz 2017

Mercedes’i uzun bir aradan sonra yepyeni bir sınıfa dahil eden ve şimdilik türünün tek örneği olan X-CLASS‘ın üretime hazır versiyonu için uzun zamandır bekliyoruz. Ekim 2016‘da iki farklı versiyonla konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilen aracın Avrupa satışlarına 2017‘nin son çeyreğinde başlanması için çalışmaların yapıldığı bilgisi o dönemden paylaşılmıştı.

Bugüne kadar gelen süreçte üretim bandına çıkmaya hazır versiyonuyla kamuflajlı olarak kameralara yakalanan X-CLASS için beklenen o gün nihayet geldi. Tanıtımı 18 Temmuz‘da gerçekleştirilecek araçtan ilk resmi ipucu bugün itibarıyla karşımızda duruyor.

mercedes-x-class-10-1000x562

Concept Pickup Stylish Explorer ve Concept Pickup Powerful Adventurer olmak üzere iki farklı karaktere sahip versiyonda sunulacağını bildiğimiz X-CLASS’tan paylaşılan ilk videoda her zaman olduğu gibi kısıtlı bilgiler var. İçerisinde aracın ışıklandırma ve genel yapıdaki çizgilerini barındıran video bizlere konsept tasarıma büyük oranda sadık kalınacağının mesajlarını veriyor. Nissan Navara ile benzer altyapı üzerine geliştirilen X-CLASS’ta sunulacak motor seçeneklerinin en tepesindeyse altı silindirli dizel motor kullanılacak.

Önümüzdeki günlerde daha da detaylanmasını beklediğimiz araçla ilgili son gelişmeleri otosevdasi.com üzerinden takip edebilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir