Mercedes’in İlk ELektriklisi EQ Cenevre’de Sahneye Çıkıyor[VİDEO]

By on 18 Şubat 2018

Mercedes’in iki yıl gibi kısa bir zaman zarfı içerisinde adeta seferberlik ilan ederek karşımıza çıkarttığı elektrikli otomobil konseptleri için artık seri üretime geçiş zamanı geldi. EQ adı altında ilk olarak SUV modeliyle başlayan tanıtım sürecinde A-Serisi sınıfında kompakt bir elektrikli konsept daha tanıtan marka, üretime sürecini çıkış noktasındaki modeli üzerinden yapıyor.

EQC adıyla önümüzdeki yıl satışlarına başlanacak olan modelini sayılı günler kalan Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtacağını duyuran Mercedes’in üretim tesisi planlarını bir süre önce duyurarak aslında bu tanıtımın sinyallerini ufak da olsa vermişti.

mercedeselectriccar5

Konsept versiyonu için 2016 yılında gerçekleştirilen tanıtımda tek şarj ile en az 500 kilometrelik bir menzile sahip olan EQ’nun, seri üretime hazır versiyonda da bu seviyelerde seyretmesine kesin gözüyle bakılıyor.

eq2

Üzerindeki iki elektrikli motor ile 405 beygirlik güç ve 5 saniyenin altında 0-100 gibi performans rakamlarına sahip olan model çelik, aluminyum ve karbon fiber komponentlerin bir araya gelmesi ile oluşacak. EQC’nin yanı sıra Cenevre’de hibrit modellerinin de tanıtımını gerçekleştirecek olan Mercedes’in, beklentileri karşılayıp kayşılayamayacağını hep birlikte göreceğiz.

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir