Mercedes X-Class’a Standartları Belirleyen Modifikasyon

By on 18 Mart 2018

Geçtiğimiz yıl içerisinde kademeli olarak piyasada kendisini göstermeye başlayan Mercedes X-Class‘ın motor seçenekleri konusunda tek eksik parçası da Cenevre Otomobil Fuarı’yla birlikte tamamlandı. Satın alınabilecek en güçlü seçenek olan 3.0 litre hacimli turbo V6 motorla 258 beygir güç ve 550 Nm tork değerlerine sahip olan araç, 0’dan 100’e hızlanmasını 7,9 saniyede tamamlarken maksimumda 205 km/s hıza erişebilecek.

mercedexclassc9

Gerçek anlamdaki alıcılarının özellikle beklediği bu motorun ardından geriye kalan diğer parçalar da yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı. Bahsetmekte olduğumuz bu parça pickup sınıfında görmeye alıştığımız modifikasyonlardan başkası değil elbette. Aralık ayında bu alanda ilk ciddi projesine kavuşan X-Class, şu anda sizlerle paylaşmakta olduğumuz yapısıysa daha kıyamet gününe hazır bir karakter ortaya koyuyor.

mercedexclassc5

Projenin detayları üzerinden ufakça geçmeden önce imzayı atandan bahsetmek gerekiyor. Gerçekleştirdiği başarılı projelerine aralıklarla yer verdiğimizden ötürü, LOG takipçilerinin kolaylık anımsayabileceği Carlex Design‘ı burada da karşımızda görmek doğrusu söylemek gerekirse bizi pek şaşırtmadı. Şaşırtıcı olan kısım ise iç tasarım odaklı enfes işlere imza atan bu ekibin bu kez dış bölümde gerçekten sınıf atlayan bir projeyi hayata geçirmiş olması. Üzerinde 22 inç‘lik jant setinin kullanıldığı X-Class modellerinde çamurlukların genişletilmesi, ek ışıklandırma panelleri, lastikler ve tercih edilen renk kesinlikle aracın ruhunu güçlendiriyor.

mercedexclassc4

Kapıları açıp içeriye girdiğimizde ise Carlex’in kalitesinden alışık olduğumuz enfes işçilik ve malzeme kalitesi ortaya çıkıyor. Koltuklardan direksiyona, konsoldan kapı içlerindeki detaylara kadar taşan bu detaylar, bütünsel olarak çıtayı çok üst noktalara konumlandırıyor. Önümüzdeki günlerde örneklerini çokça göreceğimiz X-Class projeleri Türkiye yollarında da kendisine yer açacaktır.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir