mouse ile üzerine gelince

Mercedes, Bu Sefer İddialı Elektrikli Scooter Modeli İle Gündemde

By on 06 Ekim 2020
mercedes-571_hd

Elektrikli bisiklet ve elektrikli motosiklet kadar elektrikli scooter modelleri de pazarda çok ses getiriyor. Bunların dev üretici Mercedes imzalı en yenisi eScooter, katlanabilir yapıda modern ve şık bir seçenek konumunda yer alıyor.

Bünyesinde 250W gücünde bir elektrikli motoru bulunan 13,5 kg ağırlığındaki scooter, aktarıldığı kadarıyla 280 Wh kapasitesinde bir pil üzerine kuruluyor ve bununla kullanıma bağlı olarak 25 km kadar menzil getiriyor. Maksimum hızı birçok kişiyi tatmin edecek seviyede 20 km/s olarak açıklanan model, firmanın yeni nesil elektrikli otomobillerine güzel şekilde eşlik edecek bir seçenek konumunda bulunuyor.

mercedesten-katlanabilir-elektrikli-scooter-escooter-video-1

Oldukça iyi şekilde tam 5 bin km’ye kadar ömrü bulunan ürün, aslında yüzde 100 Mercedes’in elinden çıkmıyor. Bu modelin arkasında esasen alanda tecrübeli Micro Mobility Systems AG firması yer alıyor. Biliyorsunuz şirketler zaman zaman böyle ortaklıklar kuruyor.

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz ürünün henüz kaça satılacağı ise bilinmiyor. Ancak modelin ucuz olması kesinlikle beklenmiyor. Burada en az 1.350 dolarlık bir fiyat etiketi kullanıcıları bekliyor deniyor. Ek bilgil olarak SEAT firmasının da bir elektrikli scooter’ı bulunuyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir