Mercedes-Benz Türk’ten Barsan Global Lojistik’e dev teslimat

By on 03 Mayıs 2012

Lojistik sektörünün öncü firmalarından biri olan Barsan Global Lojistik A.Ş., araç tercihini yine Mercedes-Benz’den yana yaptı ve filosunu 100 adet Mercedes–Benz Actros 1841 LSNRL ile genişletti. 1982 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Barsan Global Lojistik, 2010 yılı sonunda tüm filosunu 200 adet Mercedes–Benz Actros 1841 Lowliner araçlarla yenilemişti. 100 adet çekiciyi Mart ayı içinde toplu olarak teslim eden ve satışı, müşterilerine bir çok operasyonel avantaj sağlayan “birleşik teklif” yöntemiyle gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk, hem çevre dostu, hem de yakıt tüketiminde avantajlı araçları ile en çok tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk’ün Pazarlama Merkezi’nde düzenlenen teslimat törenine Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı A. Cengiz Çaptuğ, Yönetim Kurulu Üyesi ve TIR İşletme Direktörü Sedat Geyik, Yönetim Kurulu Üyesi Denetleme ve İK direktörü Hakan Kölemenoğlu,  Mercedes-Benz Türk A.Ş.’den Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Mercedes-Benz Bayii Mengerler Ticaret Türk A.Ş adına ise Genel Müdür Hayrettin Karaboğa, Mengerler Tic.Türk.A.Ş-İstanbul Şubesi Genel Müdürü Nusret Gürdalı ve Mengerler İstanbul Kamyon Satış Müdürü Oğuzhan Yavuz katıldılar.

Tören sırasında konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün “Mercedes-Benz Türk, araç satışlarında ikinci el araç alım satımı, servis, finansman ve sigorta hizmetleri de sunmaktadır. Barsan Global Lojistik’in yaptığı 100 adetlik filo alımına da servis, finansman ve sigorta hizmetleri dahil edilmiş ve paket anlaşma yapılmıştır. Bu anlaşma yalnızca satıştan ibaret değildir. Teklifimize 36 ay boyunca araç garantisi, servis bakım/onarım ve kasko sigortası da dahildir. Bu paket anlaşma sayesinde müşterimiz araçları kullandığı süre boyunca oluşacak işletme maliyetlerini net bir şekilde hesaplayabilecek ve tüm bu hizmetleri tek bir çatı altında almanın getirdiği sinerjiden faydalanabilecektir. Bu kadar büyük bir iş hacmini tek bir seferde gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı A. Cengiz Çaptuğ ise, yatırımlarının devam ettiğini ve bu adımların, Türkiye’ye ve BGL markasına olan güçlü inançlarının bir göstergesi olduğunu belirtti. Bu yatırımları ile dünyanın en büyük entegre lojistik şirketinden biri olma hedefine doğru bir adım daha attıklarını belirten Çaptuğ,  “Yeni filomuz, yüksek hacimli taşıma kapasitesi ve düşük yakıt sarfiyatı ile maliyetlerimizi aşağı çekecek. Euro 5 standartlarına sahip yeni kamyonlarımızla hem daha rekabetçi, hem daha çevreci bir şirket olacağız” diye konuştu. Çaptuğ, Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllara dayanan işbirliğinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise Mercedes-Benz Türk’ün kamyon grubunda yıllardır sürmekte olan tartışmasız liderliğinin bu satışla daha da güçlendiğini, Mercedes-Benz Actros kamyonların lojistik sektöründeki büyük filoların tercihi olmaya devam ettiğini belirtti. “Birleşik teklif” modeline olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken Özbayır, bu teslimat ile Türkiye’nin kendi  sektörlerinde önde gelen firmaları olan Mercedes-Benz Türk ve Barsan Global Lojistik arasındaki uzun vadeli işbirliğinin daha da ileri bir noktaya getirildiğini de sözlerine ekledi. Özbayır, bu önemli satışta emeği geçen Mercedes-Benz Türk Bayii Mengerler Tic.Türk.A.Ş’ye de teşekkürlerini iletti.

Bu yıl sektöredeki 30. yılını kutlayan Barsan Global Lojistik, 2000’i aşkın çalışanı ile gümrük müşavirliği, uluslar arası nakliye, kara, hava, deniz ve tren taşımacılığı, depo & stok yönetimi alanlarında hizmet veriyor. Şirket, gücünü yaptığı yeni yatırımlar ve yeni Actros’lar ile arttırmayı planlıyor.

Mercedes-Benz Actros 1841 LSNRL, Mercedes-Benz’in “lowliner” olarak tanımladığı alçak şasili çekicileri oluşturuyor. Bu araçlar, ön ve arka akslarda hava süspansiyonlu olup 950mm beşinci teker yüksekliği sayesinde mega treylerler ile birlikte kullanılabiliyor. Tüm Actros çekicilerde standart olarak sunulan “Powershift – Otomatikleştirilmiş Şanzıman” ile önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlanıyor. Actros 1841 LSNRL aynı zamanda 2011 yılının başından beri Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası üretimi ile Türkiye’de satışa sunuluyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir