Merakla Beklenen Volkswagen Arteon’un İlk Resmi Görsellerini Yayınladı

By on 26 Şubat 2017

Volkswagen’in, satış rakamlarında bir türlü bekleneni veremeyen CC modelinin yerine getireceğini açıkladığı Arteon ile karşılaşmamıza artık çok az bir zaman kaldı. Bu yıl 87. kez düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı‘nda ilk kez kullanıcıların karşısına çıkacak olan markanın en yeni üyesiyle ilgili beklentilerse bir hayli yüksek.

2015 yılı Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan GTE Coupe konseptinin üzerine tasarladığı otomobilinin test aşamalarında da artık sona gelen Volkswagen için artık podyumu hazırlama zamanı geldi. Tanıtım etkinliğinin ilk adımı olarak resmi medya hesabı üzerinden Arteon’un ilk resmi görüntülerini paylaşan Volkswagen’in, GTE Coupe’deki etkileyici tasarıma sadık kaldığını yayınlanan görüntüler doğrultusunda rahatça söyleyebiliriz.

vwarteonoff2-1000x562Tamamen yeni bir model olarak sunulacak olan Arteon, Passat’ın üzerine yerleşerek markanın binek otomobil segmentinde sunacağı en tepe model olacak. Tasarımının yanı sıra ışıklandırma grubu, ön ızgarası ve fastback yapısıyla kendi karakterini yansıtacak olan Arteon’un sınıfının en iyileri arasında diz ve baş mesafesine sahip olacağı söyleniyor. Araçta koltukların pasif hale getirilmesiyle 1700 litrelik bir bagaj kapasitesinin kullanılabileceği konuşulan değerler arasında. Volkswagen cephesinde Arteon’da yer verilecek teknolojik donanımlar ve motor seçenekleriyle alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da hatırlatalım. Arteon ile ilgili tüm soruların cevabını Cenevre’de alacağız.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir