Merakla Beklenen 2018 Jeep Wrangler’in İlk Resmi Detayları Karşınızda

By on 01 Kasım 2017

Tanıtım tarihi netlik kazanan yeni Jeep Wrangler, zengin kişiselleştirme seçenekleri ve güncellenen tasarımıyla Los Angeles’ta sahne alacak.

SUV sınıfının çıkış noktalarından birisi olarak kabul edilen Jeep Wrangler‘ın yeni jenerasyonu için bir süredir çeşitli argümanlarla karşılaşıyoruz. Bağımsız tasarımcılar tarafından yapılan sayısız proje çizimleri ve dedikoduların ardından tanıtım organizasyonu için meraklı bekleyiş sürdüğü Wrangler için yapılan son güncellemeyle Los Angeles Otomobil Fuarı resmi kaynaklarca doğrulandı.

2018jeepwrangler1-1000x562

Bu da önümüzde tüm detaylar için birkaç hafta daha olduğu anlamına geliyor. Jeep cephesinden paylaşılan ilk detaylar doğrultusunda motor ve teknik bölümle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmazken şimdilik sadece dış bölümüyle ilgili fikir sahibi oluyoruz.

Yeni Wrangler’dan şimdilik üç kare fotoğraf paylaşan Jeep, bizlere çok daha renkli bir model sunma hazırlığında. İki ve dört kapılı versiyonlarla sunulacak olan araçkapı, tavan ve ön cam bölümünde çok sayıda renk kombinasyonuyla tercih edilebilecek ve kumaş tavan opsiyonuna da sahip olacak. Dış bölümünde makyaj niteliğinde değişimler yapıldığını gördüğümüz modelde ızgaralar daha uzun yapıda karşımıza çıkıyor.

2018jeepwrangler3-1000x562

Buna ek olarak ışıklandırmalarda LED detaylar dikkat çekerken sis farlarının değişime uğrayan tampona entegre edilmiş olması da fark yaratan parçalardan. Wrangler’ın motor bölümüyle ilgiyse şimdilik çeşitli söylentiler var. Dört silindirli turbo motorla gelebileceği söylenen araçta, hibrit ve halihazırda sunulan 3.6 litrelik V6‘nın güncellenmiş halini de görme ihtimaliz de mevcut. Pickup versiyonunun da geliştirme sürecinin devam ettiği 2018 Wrangler ile ilgili tüm bilgileri 29 Kasım‘da alacağız.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir