Melek ve Şeytan: Infiniti Q50 ve QX70!

By on 11 Nisan 2014

İtalyan mobilya ustaları tarafından tasarlanan ultra lüks Infiniti Q50 ve QX70 modelleri, Melek ve Şeytan temasıyla Milano’da düzenlenen Mobilya Fuarı’da sergileniyor.

Infiniti gorsel 7Kendi alanlarında premium ürünler tasarlayan iki üretici, lüks ve performanslı otomobillerin üreticisi Infiniti markası ile İtalyan lüks mobilya üreticisi ve deri işleme uzmanı Poltrona Frau’nın işbirliğiyle iki muhteşem otomobil tasarımı ortaya çıktı. Infiniti Q50 and QX70 modelleri bu sıradışı işbirliğinin sonucunda Melek ve Şeytan ikilemesi olarak hayat buldu.

Infiniti gorsel 12014 Uluslararası Milano Mobilya Fuarı’nda sergilenen beyaz renkli Q50 ve siyah renkli QX70 modelleri ünlü mobilya ve deri üreticisi Poltrona Frau’nun Tolentino’daki tesislerinde, ödül kazanmış özel teknikler ve materyellerle tasarlandı.

İyiyi temsil eden beyaz renkli Q50 saf hibrit motoru ve beyaz deri iç döşemeleri ile saflığı simgelerken, kötünün temsilcisi siyah renkli QX70, siyah ve kırmızı deri iç döşemeleri ve V8 motoruyla performansı simgeliyor.

Infiniti gorsel 3 (1)QX70 için Infiniti and Poltrona Frau tasarımcıları Pelle Frau® Soul Salomon siyah deriyi, koyu kırmızı Ribes deriyle kontrastlayarak kullandılar. Koyu kırmızı Ribes rengi aynı zamanda otomobilin dışında kapı altlarında ve ön ızgarada da kullanıldı. Otomobilin üst barlarında ise koyu kırmızı Ribes deri kullanıldı. ikilemenin saf yönünü temsil eden Q50 ise beyaz zırhlı bir şövalyeyi andırıyor. Q50’nin dış rengi Lava (açık mavi) kontrastlı Zinco.

Infiniti-Poltrona Frau_14Her iki renk bu güne kadar otomoilden çok Poltrona Fau ile özdeşleşmişti. Aracın beyaz saten etkili jantları ve beyaz deri detaylı dış aynaları dikkat çekiyor.  Her araç için yaklaşık 100 metrekare deri kullanıldı. En büyüğünden en incesine 100 farklı deri parçası elle kesilerek, yaklaşık her bir araç için 500 saat işçilik kullanılarak uygulandı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir