Megane Ailesi Makyajlandı;işte Öne Çıkan Özellikler

By on 03 Şubat 2020
meganeh-3-1

2020 Renault Megane için ailenin diğer geri kalanlarındaki değişimlere de yakından bakma vakti geldi. Resmi kaynaklar üzerinden tüm versiyonlar üzerindeki değişimleri ana hatlarıyla paylaşan Fransız üretici, kullanıcı deneyiminde fark oluşturacak noktalara dokunmayı da ihmal etmiyor.

meganeh-1-1

LED far grubu ve animasyonlarıyla birlikte gövde çizgileri üzerinde yapılan dokunuşlar dış bölümü hissedilir şekilde daha modern bir noktaya taşımış durumda. İşin içerisine eklenen yeni renk seçenekleri ve diğer donanımları da üst üste koyduğumuzda, bunun Megane için nitelikli bir makyaj operasyonu olduğunu söyleyebiliriz.

meganeh-2-1

Dilerseniz ilk olarak otomobilin tüm versiyonlarına etki eden ortak noktalardan başlayalım. Renault kokpit bölümünde yaptığı değişiklikle sürücü ve multimedya ekranlarda güncellemeye gidiyor. Sürücü ekranında 10,2 inç, multimedya ekranda ise 9,3 inç olarak belirlenen erkan büyüklükleri, yazılımsal olarak yapılan geliştirmelerle desteklenecek.

meganeh-5-1

Meganı 2. seviye otonom sürüş teknolojisiyle donatan marka, 2020 model yılıyla birlikte şehir içi ve şehir dışı sürüşlerinde daha konforlu ve güvenli bir otomobil vadediyor. Buradaki listede; dur-kalk özellikli adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme, kör nokta uyarı, şerif takip ve şeritten ayrılma uyarısıyla birlikte sürücü yorgunluk algılama gibi parçalar ön plana çıkıyor.

meganeh-4-1

Megane ailesindeki önemli yeniliklerden birisi de GT Line donanımının yerini alacağı açıklanan R.S. Line. Gövde ve kokpitte daha sportif tasarım dinamiklerini beraberinde getirecek olan bu paketin bir üstünde ise rozetin bizzat sahibi olan R.S. karşımıza çıkıyor. 1,8 litrelik motorun 300 beygir güç üretmeye devam ederken, tork değerinin ise 30 birim iyileştirilerek 420 Nm’ye getirildiğini görüyoruz. Ailenin en üst noktası ise TROPHY’den başkasına ait değil.

meganeh-7-1

Özel olarak geliştirilen Cup şasi opsiyonu hala sunulmaya devam eden modelde, Torsen mekanik diferansiyel kilidi en önemli niteliklerden birisi olacak. Marka mühendislerinin süspansiyonlarda yaptığı geliştirmelerle ile de buradaki performans oranı yüzde 25 oranında iyileştirildiği söyleniyor. Yaz döneminden itibaren satışa sunulacak olan aileyle ilgili detayları önümüzdeki günlerde almaya devam edeceğiz.

meganeh-6-1

meganeh-9-1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir