Mclaren-Honda Sezona Hazır

By on 10 Şubat 2015

Mart ayında start alacak olan Formula 1 sezonu öncesinde McLaren-Honda ekibi basın toplantısında bir araya gelerek araç, motor ve ekiple ilgili beklentilerini paylaştı. Japonya’da düzenlenen basın toplantısında Honda Motor Başkanı ve CEO’su Takanobu Ito da hazır bulundu.

Motosporlarındaki deneyimlerini aktardığı ve kısa bir süre içerisinde yollarda göreceğimiz Civic Type R ve NSX gibi sportif modellerle yarışçı ruhunu yeniden caddelere taşıyacak olan Honda Motor, 13-15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2015 Formula 1 sezonunun ilk yarışı Avustralya GP’si öncesinde Japonya’da bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısına katılan McLaren-Honda pilotları Fernando Alonso ve Jenson Button, yeni sezonun ilk yarışı öncesinde yaşadıkları heyecanı aktardılar.

Honda Motor Başkanı ve CEO’su Takanobu Ito, “Kurulduğu günden bu yana farklı mücadelelerde boy göstermek Honda ile özdeşleşen bir durum oldu. Yarım yüzyıldan fazladır Honda pek çok değişik yarış serilerinde yer alıyor. Tıpkı F1’de olduğu gibi. Bu yarış serisi bize bir otomobil üreticisi olarak gerçek yeteneğimizi ortaya çıkarma imkanını sunuyor” dedi. Tüm zamanların en prestijli motorsporları yarışlarından biri olan F1’de yer alarak gerçek değerlerini ortaya koyabileceklerini söyleyen Ito sözlerine şöyle devam etti: “F1 yarışları için çevreci teknolojilerin geliştirilmesi konusunda yeni kurallar getirildi. Bu kurallar ise aslında Honda’nın sürdürülebilir çevreci teknolojiler konusundaki mükemmeliyetçi yaklaşımıyla birebir örtüşüyor. Zorlayıcı yarış arenası aynı zamanda profesyonel çalışanların yetişmesine de katkıda bulunacak.”

Zorlu F1 arenasında yoğrulan yeni teknolojiler ve çalışanlarla birlikte Honda’nın inovasyon yaratma konusunda azimli olduğunu belirten Ito, “Her şey bir kenara, Hondaseverlerin beklentilerini karşılayarak kazanan bir ekip olmak istiyoruz. Bu hayali karşılamak için F1’de mücadeleye katılarak kurum söylemimiz olan ‘The Power of Dreams’i (Hayallerin Gücü) gerçeğe dönüştüreceğiz. Dünya şampiyonu olmuş iki olağanüstü pilotumuz Fernando Alonso ve Jenson Button’a, kısa süre içerisinde mükemmel uyum yakalayan McLaren-Honda ekibine hoş geldiniz demek istiyorum. Bundan böyle tarihte yeni bir sayfa açıyoruz. Lütfen beklentilerinizi yüksek tutun” dedi.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir