Mazda6 Geri Dönüyor…

By on 04 Eylül 2012

Mazda, geçtiğimiz günlerde kapılarını açan Moskova Motor Show’da tamamen yeniden tasarlanmış olan Mazda6’yı tanıttı. Mazda6, Mazda CX-5’in ardından her türlü SKYACTIV TEKNOLOJISI ve “KODO – Hareketin Ruhu” tasarım dilini benimseyen yeni nesil Mazda araçlarının ikincisi…

Mazda sürekli olarak, şık, algısı güçlü ve ruhu olan otomobiller tasarlarken aynı zamanda üstün çevresel performans sağlayan yeni nesil otomobiller sunuyor. Yeni Mazda6 getirdiği pek çok yeniliğin yanı sıra, özellikle yakıt verimliliği konusunda geliştirilmiş teknolojleriyle dikkat çekiyor.

Yakıt verimliliğini arttırmak için tasarlanan elektrikli donanımın ilki 2009’da Mazda3’le tanıtılan i-stop rölantide durdurma sistemiydi. Çıkışını yeni Mazda6 ile yapan ikinci önemli donanım ise, Mazda’nın sürücü ayağını gazdan çektiği an bir kondansatörü şarj etmeye başlayan eşsiz rejeneratif fren yenileme sistemi olan i-ELOOP. Kondansatörde depolanan elektrik, daha sonra araç içerisindeki far, klima ve müzik sistemi gibi elektrikli bileşenlere güç sağlamak için kullanılıyor.

Yeni Mazda 6 yalnızca sürüş deneyimini keyifli bir halde getiren yüksek kalite ve hassas tepki değil, üstün çevre ve güvenlik performansı da sunuyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir