Mazda6 Coşkusu Devam Ediyor…

By on 10 Haziran 2013

Mazda, Türkiye lansman programı çerçevesinde Mazda 6’nın  tanıtımlarına son hızla devam ediyor… Mayıs ayında satışa sunulan Mazda 6, Avrupa lansmanını takiben tüm Türkiye’de de tasarımı ve yeni teknolojileri ile büyük yankı uyandırdı.

Mazda’nın yeni jenerasyon modellerinin ikincisi olan Yeni Mazda6 sadece dinamik tasarımıyla büyümekle kalmayıp, teknolojileriyle de dikkat çektiğini belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 117 bin TL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulduğunu ve büyük ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.

Mazda 6, ilk etapta 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 BG ve altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuldu. Mazda6, 5,9l /100 km’lik ortalama yakıt tüketirken yalnızca 135 g/km CO2 emisyonu üretiyor.

Mazda6 geçtiğimiz günlerde Avrupa AUTO BILD 2013 Tasarım Ödülünü kazandı. 15 ülkede bulunan yaklaşık 200.000 AUTO BILD dergisi okuyucusunun oyları ile rakiplerinin arasından görünümü ile sıyrılarak “Orta ve Üst Sınıf” kategorisinin en çekici tasarıma sahip modeli olduğunu kanıtladı. Mazda6 ayrıca tasarım dili ile Uluslararası 2013 red dot tasarım ödülünü de kazandı.

Yeni Mazda6, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Son teknoloji ürünü pasif ve aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra Mazda’nın sensör tabanlı güvenlik aygıtlarını barındıran i-ACTIVSENSE teknolojisine sahiptir. Bunlar Yeni Mazda6 üzerinde görücüye çıkan iki aktif güvenlik sistemi; Mazda Radar Hız Sabitleme Kontrolü ve Akıllı Fren Desteği veya SBS’dir.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir