Mazda Tasarım Felsefesinin Geleceği: Shinshi

By on 04 Nisan 2017

Geçtiğimiz hafta içerisinde motosiklet konseptiyle dikkatleri üzerine çeken tasarımcı Miguel Angel Bahri, Mazda üzerine geliştirdiği konseptle adından söz ettirmeye devam ediyor.

RX-Vision başta olmak üzere geçtiğimiz süreçte kullanıcılarla buluşturduğu modelleriyle tasarım ödüllerine layık görülen Mazda, segmentinin özgün otomobil üreticilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Halihazırda bile fazlasıyla dikkat çekici olan Mazda modelleri üzerinde bağımsız tasarımcılar tarafından geliştirilen projeler bazen çıtayı bir iki adım yukarı konumlandırabiliyor.

mazdafutcon3-1000x562

Geçtiğimiz hafta içerisinde sizlerle paylaşmış olduğumuz Porsche 618‘in tasarımcısı Miguel Angel Bahri tarafından geliştirilen Mazda Shinshi konsepti de son zamanlarda Mazda üzerine geliştirilmiş en dikkat çeken tasarım projelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

mazdafutcon8-1000x562

Çizgileriyle akıllarımıza Batmobile’ı getiren Mazda Shinshi konseptinde tek parça olarak tercih edilen hatlara yer verildiğini görüyoruz. Sürücünün dahil olduğu kokpit bölümü tamamen camdan oluşan dış tasarımda arka tarafta da oldukça fütüristik hatlar göze çarpıyor. Dört adet elektrik motorunun yer verildiği konseptin dış tasarımı kadar sahip olduğu direksiyon teknolojisi de oldukça iddialı. Üzerinde bulunduğu düğmeleri sanal olarak ayarlanabilen direksiyon göstergeleri ve yapısı itibarıyla da dış hatları tamamlayacak bir yapıya sahip.

mazdafutcon1-1000x562

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir