Mazda Takeri Tasarım Ödülü Kazandı!

By on 04 Ağustos 2012

“Otomotiv Marka Yarışması 2012”, Mazda Takeri’yi bu yılın kazananlarından biri olarak ilan etti. Uluslararası otomotiv gazetecilerinden oluşan jüri ile birlikte marka ve tasarım yarışmasında, bu yılın başlarında Cenevre Otomobil Fuarında Avrupa prömiyeri yapan konsept araç “Konseptler” kategorisinin kazananı olarak taçlandırıldı. Ödül, Eylül sonunda düzenlenecek Paris Otomobil Fuarında sahiplerine verilecek.

“Otomotiv Marka Yarışması”, 1953 yılında kurulan ve tasarım uzmanlığı konusunda dünyanın lider merkezlerinden biri olan bir kuruluş olan Alman Tasarım Konseyi tarafından gerçekleştiriliyor. “Otomotiv Marka Yarışması”, 11 kategori halinde uzun vadeli marka gelişimi bakımından önemlerine göre uluslararası ürün ve iletişim tasarımlarını onurlandırıyor.

İlk olarak 2011 yılının sonunda Tokyo Otomobil Fuarında gösterilen Mazda Takeri, şirketin yeni tasarım dili olan KODO – Hareketin Ruhuna sahip olan ilk Mazda modellerinden biridir. Coupeye benzer, dört kapılı sedan araç yeni nesil Mazda6 serisinin nasıl görüneceği hakkında iyi bir fikir sağlıyor. Yeni Mazda6, 29 Ağustos’tan 9 Eylül 2012 tarihine kadar Moskova Otomobil Fuarında global prömiyerine çıkacak. Tasarımının yanı sıra, Mazda Takeri benchmark teknolojiye de sahiptir. Sadece yenilikçi SKYACTIV teknolojisini kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda fren enerjisi yenileme sistemi olan i-ELOOP ile donatılan ilk Mazda modeli olacak. Bu sistem, yeni Mazda6’da da üretim lansmanını yapacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir