Mazda, Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesinin Lider Partneri Oluyor!

By on 11 Eylül 2013

Mazda Motor Europe, 13. Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesinin otomotiv alanında yeni özel Lider Partneri olacak. 2013’ten itibaren, Mazda zirveye sponsorluk yapacak ve yeni Mazda6 ile CX-5 modellerinden oluşan filolarını, Polonya – Varşova’da düzenlenen 13. Yıllık Zirvede resmi ulaşım aracı olarak sunacak. Şirket aynı zamanda, 2013 Gençlik Zirvesi programı dahilinde bu yıl düzenlenecek olan Lech Walesa Enstitüsü Sivil Akademisinde umut vadeden geleceğin liderleri için bir oturuma önderlik edecek. Her yıl düzenlenen bu etkinlik, “Örneklerle Yol Gösterme” konsepti altında genç insanları bir araya getiriyor. Sivil Akademi, yarının liderlerine bağlantı oluşturma ve öğrenme fırsatları sunuyor.

Nobel Barış Ödülü Sahibi ve Polonya’nın Eski Cumhurbaşkanı Lech Walesa bu konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Bu Zirve, farklı geçmişlere ve dinlere sahip olan ve daha iyiye ulaşmak için alışılmışa meydan okuma tutkusunu paylaşan önder insanları bir araya getiriyor. Bu alışılmışa meydan okuma tutkusunu Mazda’da da görüyoruz ve bundan dolayı, Mazda’yı yeni partnerimiz olarak görmeyi uygun görüyoruz.”

Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesinin Daimi Sekretaryası Başkanı Ekaterina Zagladina, bu yeni partnerlik konusundan oldukça memnun: “Sosyal sorumluluğu ve evrensel insani düşünceleri desteklemeye yardımcı olan, politik fikirlerden, inançlardan ve kültürel geçmişten bağımsız olan ve herkes için dünyayı daha barışçıl bir yer haline getirmeye çalışan bu partnerliği coşkuyla karşılıyoruz.”

Mazda Motor Europe Başkanı ve CEO’su Jeff Guyton bu konu hakkında şunları söyledi: “Mazda’nın geçmişi ve bugünümüz, daha iyi sonuçlar elde etmek için alışılmışa meydan okuma erdeminin örnekleri ile dolu. Bunun sonucu olarak, dünyanın dört bir yanında bu değeri bizimle paylaşan herkese çok yakınlık duyuyoruz. Zirvenin kendisi hiçbir siyasi amaca yönelik değil; daha çok mücadeleci ruhun ve ortak daha iyi bir dünya yaratma arzusunun kutlanmasıdır. Bu nedenle, Mazda Motor Europe bu önemli etkinliği desteklemekten dolayı gurur duyuyor.”

Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesi Nobel Barış Ödülü Sahiplerini, dünyayı daha barışçıl bir yer haline getirmek için çaba gösteren liderleri ve kurumları her yıl bir araya getiriyor. Bu kamuoyunca iyi bilinen etkinlik, 2006 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşu olan Nobel Barış Ödülü Sahipleri Daimi Sekretaryası tarafından düzenlenmektedir. İlk zirve 1999 yılında düzenlenmiştir. Bir ilk olarak, Lech Walesa Enstitüsü’nün Sivil Akademisi de bu yıl zirveyle aynı anda düzenlenecek. Genç profesyoneller yaz okulu, enstitü tarafından ilk defa 2010 yılında düzenlendi.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir