Mazda Motor Avrupa yeni PR Direktörünü belirledi…

By on 03 Nisan 2012

Mazda Motor Avrupa, bugünden itibaren geçerli olmak üzere Jerome de Haan’ın PR Direktörlüğü pozisyonuna atandığını duyurdu. 

De Haan, Avrupa otomotiv sanayisinde yaklaşık 20 yıllık yöneticilik tecrübesine sahip olmakla birlikte bu yirmi yılın son dokuz yılını da Mazda Motor Avrupa’da geçirdi. En son görevi, üç yıl boyunca yönettiği 15 ülkeyi kapsayan Mazda Orta ve Güneydoğu Avrupa organizasyonu Bölge Direktörlüğü’ydü (CSEE). Bu görevden daha önce, Mazda İsviçre Yönetim Direktörlüğü ve Mazda’nın Almanya, Leverkusen’de bulunan genel merkezinde Mazda Motor Avrupa Distribütör İşlemleri Direktörü görevlerinde bulundu. De Haan, Mazda’ya katılmadan önce çeşitli yönetici pozisyonlarında Nissan Almanya için ve Hollanda’da Satış ve Finans alanında IBM için çalıştı.

53 yaşındaki De Haan, Hollanda kökenli bir Kanada vatandaşıdır. Kanada’da bulunan McMaster Üniversitesi’nde Kimya alanında Lisans Derecesini tamamladı ve 1984 yılında Avrupa’ya gelmeden önce Queens Üniversitesi’nden İş Yönetimi alanında Mastırını aldı. İngilizce, Flemenkçe ve Almanca dillerini biliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir