Mazda CX-5 Kompakt SUV Rekabetinde Bende Varım Diyor!

By on 17 Mayıs 2012

Geçtiğimiz günlerde Mazda’nın davetlisi olarak katıldığımız ve Bodrum’un en güzel koylarından birinde gerçekleştirilen Yeni Mazda CX-5 tanıtım toplantısında Mazda Genel Müdürü Nurkan Yurdakul basın mensuplarına araç hakkında bilgiler verdi.

Nurkan Yurdakul, Mazda olarak CX-5’in bu yılki satış hedefinin 250 adetle sınırlandırdıklarını belirterek bugüne kadar ön siparişler ile bu rakamın daha yukarılara çıkabileceğini vurguladı. Mazda’nın genel anlamda Pazar payını arttırmak için yeni model ve motor seçeneklerinin de önümüzdeki dönemde geleceğini söyleyen Mazda Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, kemikleşmiş Mazda severlerin yeni CX-5’e de yoğun ilgi göstereceklerini sözlerine ekledi. Toplantı sonrasında basın mensupları CX-5’i hem asfalt hem de arazi koşullarında test ederek tam not verdiler.

SKYACTIV TEKNOLOJİSİ

Mazda geliştirdiği ‘SKYACTIV’ teknolojisini ilk uyguladığı modeli CX-5’i Mayısta Avrupa ile aynı zamanda satışa sunacak. CX-5, Avrupa’da yüzde 25’lik bir artışla 1.3 milyona ulaşan, rekabetin yoğun olarak yaşandığı fakat aynı zamanda da hızlı büyüyen kompakt SUV sınıfında Mazda’nın adayı.

CX- 5’de 2.0 litre benzinli ve 2.2 dizel motor, manuel ve otomatik vites seçenekleri bulunuyor. CX-5 modelinde bulunan SKYACTIV- G benzinli motorun en önemli özelliği 14:1 gibi yüksek sıkıştırma oranı. Bu sayede motor daha fazla performans sağlarken, yakıt tüketimi ve emisyon değerleri düşüyor…

MAZDA FİNANS FIRSATLARI

Toplantıda Mazda Finans’ın ortak hareket kararı aldığı ve bundan sonraki dönemde müşterilerin fazla zaman harcamadan kredi imkânı sağlayacağını ifade eden TEB Cetelem Genel Müdürü Paul Milcent, düşük faiz-yüksek kredi felsefesiyle Mazda’nın satışlarına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir