Mazda Cenevre’de Show Yapıyor!

By on 06 Mart 2012

Mazda Motor Corporation, bu yıl düzenlenecek Cenevre Uluslararası Motor Show’da CX-5 kompakt crossover SUV aracı ile birlikte yeni TAKERI modelinin Avrupa prömiyerini yapıyor. CD- segmenti sedan konsepti olan Mazda TAKERI, Mazda’nın “KODO— Canlı Hareket” tasarım temasının en son anlatımını temsil ediyor. Yeni Mazda CX-5 gibi, bu araç da çığır açan SKYACTIV TEKNOLOJISINE sahiptir.

Cenevre’de aynı merkezi paylaşan TAKERI konsepti ve CX-5, Mazda markasının yeni “KODO – Canlı Hareket” tasarım temasını bünyesinde taşır. Bu araçlar, şirketin yenilikçi ileri düzey motorlar, şanzımanlar, gövdeler ve şasiler sunan SKYACTIV teknolojilerinden de faydalanır.

Son olarak, Mazda yeni MX-5 Özel Üretim Bahar 2012 aracını Avrupa piyasasına sunuyor. Bu araç, dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan iki koltuklu üstü açılabilir sportif aracı olan Mazda’nın ikonik roadsterı üzerinde yapılan birçok özel dokunuşa sahiptir.

Mazda TAKERI konsepti Avrupa prömiyerini yapıyor

Mazda’nın yeni CD-segmenti sedan konsepti, şirketin ayırt edici sportif KODO tasarımını bir üst seviyeye geçirilmiş en son SKYACTIV TEKNOLOJILERI ile birleştiriyor. Ayrıca, Mazda TAKERI geleceğe eşsiz bir şekilde ayna tutuyor.

Avrupa, bu yıl düzenlenecek Cenevre Uluslararası Motor Show’da Avrupa’da görücüye çıkan TAKERI konsepti ile Mazda’nın yeni nesil CD sedanının gelecekteki yönünü görecek. Şirketin “KODO – Canlı Hareket” tasarım temasına sahip olan TAKERI, geçen yıl Cenevre’de tanıtılan heyecan verici bir dört kapılı spor coupe konsepti olan Mazda SHINARI’nin vizyonunu genlerinde taşıyor.

TAKERI, Mazda’nın i-stop ve SKYACTIV-Drive otomatik şanzımanına sahip yeni ve oldukça verimli SKYACTIV-D temiz dizel motoruna sahiptir. Mazda’nın yeni i-ELOOP rejeneratif fren sistemi ile birlikte, TAKERI Mazda’nın karakteristik Zoom-Zoom performansından ödün vermeden en yüksek enerji tasarrufunu sağlamayı hedefliyor. CD- segmentinin geleceği çok iyi görünüyor ve hissettiriyor.

Yepyeni Mazda CX-5 ,Mazda’da yeni bir dönemi başlatıyor

Dünyadaki en iyi özellikleri bir araya getirmek üzere tasarlanan ve Cenevre’de tanıtılan Mazda CX-5, Avrupa’daki kompakt SUV’ler için şüphesiz çıtayı yükseltecek.

Yeni bir dönemin başlangıcı: 2012 baharında Avrupa’da yerini alacak olan kompakt bir crossover SUV olan Yepyeni Mazda CX-5, tamamen Mazda bünyesinde geliştirilen SKYACTIV TEKNOLOJİLERI’nin tümü yanı sıra şirketin heyecan verici “KODO – Canlı Hareket” tasarım temasına sahip olan yeni nesil Mazda araçlarının ilkidir.

CX-5, güçlü ancak olağanüstü verimliliği olan i-stop teknolojisine sahip motor seçeneğiyle sunulur: değişken çift turboşarja ve iki güç seçeneğine sahip SKYACTIV-D dizel ve doğal emişli direkt püskürtmeli benzinli ünite olan SKYACTIV-G. Bu yeni motorları geliştirirken, Mazda sıra dışı sıkıştırma oranlarını (14:1) tercih etti ve şu ana kadar araç üreticilerini bu adımı atmaktan alıkoyan anlaşmazlıkları çözüme kavuşturdu. Altı vitesli iki yeni şanzımanın – SKYACTIV-Drive otomatik ve SKYACTIV-MT düz – biri, ya dört tekerden çekiş ya da ön tekerden çekişli olarak tekerleklere güç sağlar.

Mazda’nın yeni platformu, olağanüstü pasif güvenlik ve bu tür etkileyici güç aktarmaları için tahmin edilebilir ve uyumlu sürüş sağlayan hafif ama sağlam SKYACTIV-Gövde ve SKYACTIV-Şasiye sahiptir. Bu arada, dikkat çekici aerodinamikler, CX-5’in yakıt ekonomisine ve sınıfında dikkat çeken 119g/km’den başlayan CO2 emisyonlarına katkıda bulunur.

CX-5, kabin kısmında sıra dışı esneklik, cömert yolcu konforu ve geniş bagaj alanı sunuyor. Yüksek kaliteli materyaller kullanılarak tasarlanan kabin, üstün işlevsellik ve minimum kabin gürültüsü sağlar.  Mazda’nın yeni Akıllı Şehiriçi Fren Desteği (SCBS)* ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi gibi, bu segmentte daha önce hiç görülmeyen aktif güvenlik sistemleri ile birlikte güvenlik de olağanüstüdür.

Kısacası, Yepyeni Mazda CX-5, Avrupa’da kompakt SUV segmenti için yeni standartlar belirliyor. Canlılığı ve çevikliği ifade eden bir tasarım ve görüntüsüne uymak için performans sağlayan yeni teknolojiler ile CX-5, en iyi şekilde “Sürdürülebilir Zoom-Zoom” anlayışını sembolize eder.

*Seviyeye ve piyasaya göre.

Mazda MX-5 Özel Üretim Bahar 2012

Mazda, 2012 Cenevre Uluslararası Motor Show’da efsanevi roadsterının sınırlı bir üretimini de tanıtacak.

Dünyanın en başarılı iki koltuklu üstü açılır aracına daha fazla üstünlük hissi katmak için özel bir gövde renginin yanı sıra, yeni MX-5 Özel Üretim Bahar 2012’ye bir dizi eşsiz özellikler eklenmiştir. Artırılmış ses bağlantısına ek olarak, bu Özel Üretim, navigasyon sistemine sahip ilk MX-5 olacak. Bu araç, 2012 yılının Mart ayında yumuşak veya açılabilir sert tavan seçenekleri ile sunulacak*.

* Mevcudiyet pazara göre değişir.

2. Avrupa prömiyeri – Mazda TAKERI konsepti

Mazda TAKERI, Mazda’nın “KODO – Canlı Hareket” tasarım temasının en yeni tasviridir. Mazda’nın yeni i-ELOOP rejeneratif fren sistemi ile birlikte çığır açan SKYACTIV TEKNOLOJİSİNE sahip olan, Avrupa’da bu yıl düzenlenen Cenevre Uluslararası Motor Show’da görücüye çıkacak olan yeni nesil CD-segment sedan konsept aracı Mazda’nın geleceğine ayna tutuyor.

Rekabetin zorlu olduğu CD-segmentinde bir sedana göre oldukça sportif olan Mazda TAKERI, Mazda’nın güzellik, verimlilik ve performans vizyonu hakkında kuvvetli bir ifade teşkil ediyor. KODO’nun ilk kez vücut buluşu olarak 2010 yılında tanıtılan dört kapılı spor bir coupe konsepti olan Mazda SHINARI’nin duygusunu genlerinde taşıyan TAKERI, şirketin üretim hattının kalbinde bulunan Mazda’nın yeni nesil orta boyutlu sedanının yönünü açığa çıkarıyor.  Dahası, bu gelişmiş tarz, sınıfında benzeri olmayan bir heyecanı ve canlılığı yansıtır.

 

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir