Maserati’nin Dört Kişilik Coupe Modeli Yeni GranTurismo MC Stradale Cenevre Fuarı’nda Tüm Dünyaya Tanıtıldı…

By on 05 Mart 2013

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati, göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken spor otomobili Yeni GranTurismo MC Stradale’nin dünya lansmanını bu yıl 83. kez kapılarını açan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. İlk kez 2010 yılında iki kişilik coupe olarak yollara çıkan Maserati GranTurismo MC Stradale yenilenirken 4 dört kişilik bir spor otomobile dönüştü.

Maserati, Yeni GranTurismo MC Stradale’de sportif sürüş ile üstün konfor anlayışını bir araya getirerek dört kişilik sportif coupe kavramını değiştiriyor. Yeni GranTurismo MC Stradale, Maserati GranTurismo Ailesi’nin en hafif ve en hızlı modeli olmasıyla öne çıkıyor.

Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, “MC Race Shift” 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilen 460 HP gücündeki 4.7 litrelik V8 motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.5 saniyede tamamlarken, maksimum 303 km/s hıza ulaşabiliyor.

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati, göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken spor otomobili Yeni GranTurismo MC Stradale’nin dünya lansmanını bu yıl 83. kez kapılarını açan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. İlk kez 2010 yılında iki kişilik coupe olarak yollara çıkan Maserati GranTurismo MC Stradale yenilenirken 4 dört kişilik bir spor otomobile dönüştü.  Maserati, Yeni GranTurismo MC Stradale ile sportif sürüş ile üstün konfor anlayışını bir araya getirerek dört kişilik sportif coupe kavramını değiştiriyor. Yeni GranTurismo MC Stradale, Maserati GranTurismo Ailesi’nin en hafif ve en hızlı modeli olmasıyla öne çıkıyor.

“MC Race Shift” Şanzıman Sayesinde 60 Milisaniyede Vites Değiştiriyor

Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, “MC Race Shift” 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilen 460 HP gücündeki 4.7 litrelik V8 motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.5 saniyede tamamlarken, maksimum 303 km/s hıza ulaşabiliyor. Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale karbon fiber kaputu sayesinde sadece 1700 kilogramlık ağırlığa sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Maserati mühendisleri karbon fiber malzeme sayesinde aracın ağırlığını önceki iki kişilik model ile aynı seviyede tutmayı başarıyor.

İdeal ağırlık dağılımı (ön %48, arka %52) ve “MC Race Shift” 6 ileri otomatik şanzımanı sayesinde Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, 60 milisaniye gibi göz açıp kapamaktan 5 kat daha kısa sürede hızlı ve mükemmel vites geçişlerine imkan veriyor. Dört yetişkine konforlu bir yolculuk imkanı sunan Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, keskin yol tutuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra sportiflik ve rahatlık anlayışından ise taviz vermiyor. Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale’nin iç mekanı geniş olmasının yanında konforu ile de göz dolduruyor. Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, sportif sürüş ile üstün konfor anlayışını mükemmel bir dengeyle sunmayı başarıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir