Maserati’den 460 HP’lik Paris Roketi!

By on 28 Eylül 2012

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati’nin dört koltuklu ve katlanabilir tavanlı modeli GranCabrio’nun 460 HP’lik “MC” versiyonu, ilk kez 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Sadece 300 adet üretilen Maserati GranTurismo MC Stradale’nin elde ettiği başarı sonrasında geliştirilen 4.7 litrelik V8 motorlu ve MC Auto Shift otomatik şanzımanlı Maserati GranCabrio MC, İtalyan markanın yarış deneyimlerinden gelen yüksek performans ve sportif özelliklerini taşımasıyla dikkat çekiyor.

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Maserati’nin GranCabrio adını verdiği ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken katlanabilir tavanlı modelinin en güçlü ve sportif versiyonu, 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtıldı. 460 HP güç üreten 4.7 litre V8 motorla ve MC Auto Shift otomatik şanzımanla kombine edilen Maserati GranCabrio MC, 289 km/s’lik son hıza erişirken, 0-100 km/s hızlanmasını 4.9 sn’de tamamlayabiliyor. Sadece 300 adet üretilen 450 HP’lik Maserati Gran Turismo MC Stradale’nin başarısından esinlenerek geliştirilen Maserati GranCabrio MC, görsel açıdan diğer Maserati GranCabrio versiyonlarından 48 mm daha uzun olmasıyla dikkat çekerken, tasarımsal farklılıklar barındırmasıyla da ön plana çıkıyor. GranTurismo MC Stradale’den esinlenilen ve aerodinamik yapıyı en uygun hale getirme amacıyla tasarlanmış ve LED teknolojili farlarla desteklenen farklı bir ön yüze sahip olan GranCabrio MC’nin arka bölümünde ise daha büyük bir spoyler yer alıyor.

Maserati Quattroporte ve GranTurismo modelleri gibi Pininfarina imzasını taşıyan Maserati GranCabrio MC, 28 saniyede açılabilen veya tamamen kapatılabilen kumaş tavana sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Maserati GranCabrio MC, 2940 mm’lik aks mesafesiyle aynı zamanda sınıfının arka koltukta yolcularına en uzun diz mesafesi sağlayan modeli olarak farkını ortaya koyuyor. Maserati GranCabrio MC’nin renk paletinde 10 renk bulunmakla birlikte tüm bu seçenekler, koltuklarda, kokpit panelinde, tente kaplamasında, direksiyonda ve vites topuzunda sayısız kombinasyon dâhilinde harmanlanabiliyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir