Maserati, Granturismo MC ve Grancabrio MC Modellerinin Özel Versiyonlarını New York Ve Pekin’de Sergiledi!

By on 25 Nisan 2014

Maserati, 100. kuruluş yılı kapsamında, markanın sportif ruhuna çok daha güçlü bir vurgu yapmak amacıyla, GranTurismo MC Stradale ve GranCabrio MC modellerinin Contennial Special Edition versiyonlarını New York ve Pekin’de düzenlenen otomobil fuarlarında görücüye çıkardı.

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati, 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, markanın sportif ruhuna güçlü bir şekilde dikkat çekmek amacıyla, GranTurismo MC Stradale ve GranCabrio MC modellerinin “Contennial Special Edition” versiyonlarını, New York ve Pekin’de düzenlenen otomobil fuarlarında ilk kez otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. GranTurismo MC Stradale ve GranCabrio MC Centennial Edition modellerinin Temmuz 2014’te satışa sunulması planlanıyor.

Maserati’nin her iki modeli de, hâlihazırda GranTurismo MC Stradale modelinde sunulan dört farklı gövde rengi seçeneğine ek olarak, üç adet özel yeni üç katmanlı renk alternatifine sahip bulunuyor. Bu renk alternatiflerinin yanında, MC ve Trophy versiyonlarında dört ayrı jant seçeneği de otomobilseverlerin tercihine sunuluyor. Jantların orta kısmında, jant tasarımına ve rengine bağlı olarak, Mat Duman Grisi ve Kömür Grisi olmak üzere, iki farklı renkte Maserati’nin madalya şeklindeki Yüzyıl logosu yer alıyor.

Maserati GranTurismo MC Stradale ve GranCabrio MC “Centennial Special Edition” modelleri, aynı zamanda zengin kabin seçeneklerini de müşterileriyle buluşturuyor. Yedi gövde renginin her biri özel bir kabin rengi ile birleştiriliyor. Deri döşemeli koltuklar, koltuk profillerinin üç renge dayalı (kırmızı, beyaz ve mavi) kontrast oluşturan dekoratif eklentileriyle birlikte oldukça agresif bir görüntü ortaya koyuyor. Bu motifler aynı zamanda koltuk başlıklarına uzanıyor ve başlıklardaki Maserati’nin efsanevi üç uçlu mızrak logosunu çevreliyor.

GRAN CABRIO MC_4“Centennial Special Edition” modellerinde kullanılan özel üç katmanlı boya seçenekleri arasında, GranTurismo ve GranCabrio’nun MC versiyonlarının sportif yapısını vurgulayan Magma Kırmızısı ve Mürekkep Mavisi renkleri bulunuyor. Bu iki renk seçeneği, Maserati’nin kalkan şeklindeki logosunun modern bir yorumunu ve aynı zamanda, şirketin 1914 yılında kurulduğu yer olan Bologna şehrinin geleneksel renklerini ifade ediyor. Kabinde kullanılan renk kombinasyonları, gövdenin ve jantların üç tonlu boyasını yansıtıyor. Koltukların ve gösterge panelinin siyah derisi, koltuk profillerinin kırmızı, beyaz ve mavi hatları ile jantlar üzerinde bulunan lazerle oyulmuş ayrıntıları taklit eden bir renge sahip dikişlerle çarpıcı bir şekilde dengeleniyor. Aynı renk kombinasyonu, deri kaplı direksiyon üzerinde de görülüyor. Kabinin sportif görünümü, gösterge panelinde ve koltukların etrafında bulunan karbon fiber eklentiler ve üzerinde Yüzyıl logosu bulunan koruyucu levhayla tamamlanıyor. Aynı kabin rengi şeması, Taş Grisi gövde rengi için de sunuluyor. Üç katmanlı Mürekkep Mavisi gövde rengiyle uyumlu kabin rengi alternatifleri, Santorini Mavisi eklentilere ve dikişlere sahip beyaz deri koltuklar ve gösterge paneliyle kontrast oluşturuyor.

Maserati GranTurismo MC Stradale Centennial Special Edition, muhteşem bir performans ve 303 km/s maksimum hız sunan otomatik 6 ileri vitesli MC Race Shift şanzımanla bir araya getirilen ve ilk kez GranTurismo Sport üzerinde sunulan 460 HP gücündeki 4.7 litrelik V8 motora sahip bulunuyor. Araçta Brembo karbon fiber seramik fren diskleri ile aktif güvenlik en üst seviyeye çıkıyor. Yeni GranTurismo MC Stradale aynı zamanda, Maserati felsefesine uygun olarak, yakıt tüketimi ve emisyonları azaltma alanında bir önceki model üzerinde gerçekleştirilen geliştirilmiş özellikleri de üzerinde taşıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir