Markayı Kıskandıracak Proje: Audi RS Q8 Lumma Design

By on 19 Haziran 2020

Lamborghini Urus ile var olan kuzenliği üzerinden tatlı bir rekabet içerisinde olan Audi RS Q8, tasarım dinamiklerine bakıldığında piyasadaki en iyi görünümlü SUV’lardan biri.

Son dönemlerde bazı bağımsız geliştiricilerin odağında olan bu canavara atılan doğru dokunuşlar işleri bir anda bambaşka noktaya getirebiliyor. Tıpkı şu anda karşımızda dura Lumma Design projesinde olduğu gibi.

audi-rs-q8-modifiye-3

Hayata geçirilmek üzere ilk detayları paylaşılan renderlarda önizlenen projede, oldukça agresif bir gövde kiti bizleri karşılıyor. Q8’in çehresini büyük oranda değiştiren bu değişimlerle birlikte aracın adeta bir arzu nesnesine dönüştüğüne hiç şüphe yok.

audi-rs-q8-modifiye-4

Resmi olarak Lumma CLR 8 RS olarak adlandırılan projede yoğun bir dış modifikasyondan yararlanılıyor. Ön tarafta yer alan ızgaranın etrafında kullanılan karbon fiber detaylar, devasa hava girişi ve tampon ilk adımda dikkat çekiyor.

audi-rs-q8-modifiye

Yanak kalınlığı artırılmış lastikler, arkada genişletilmiş bir çatı spoyleri, arka lambaların altında karbon fiber dokunuşları ve difüzör de tüm bu dinamikleri destekleyici dinamikleri beraberinde getiriyor. Henüz görsellerin paylaşılmadığı kokpitte ise alüminyum pedallar, özel paspas seti ve deri döşemelerin fark yarattığına vurgu yapılıyor.

Kaputun altında yatan 4.0-liter twin-turbo V8 motor ise 694 beygir güç ve 910 Nm tork üretiyor. Başlangıç fiyatı olarak 38.000 euro talep edilen kitin ilk tamamlanmış teslimatları bu yılın son çeyreğinde gerçekleştirilecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir