mouse ile üzerine gelince

Makyajlı Yüzüyle Karşınızda 2021 Mitsubishi Eclipse Cross

By on 15 Ekim 2020
2021-mitsubishi-eclipse-cross_5008

Mitsubishi cephesi son birkaç aylık periyot içerisinde çok fazla olumlu gelişmeler ışığında karşımıza çıkmadı. Pazar paylarında yaşanan düşüşler sebebiyle ürün satış stratejisini gözden geçiren marka, satışlarının düşük olduğu bölgelere bir süreliğine yeni araç ithalatı yapmayacak.

Avrupa’da sadece yüzde 1, Kuzey Amerika’da yüzde ise 0.9 gibi çok düşük pazar paylarına sahip olan Mitsubishi’nin, bu sebepten ötürü ASX, Eclipse Cross ve Outlander modellerini Avrupa’ya göndermeyeceğini öğrendik.

cross4

Bu gelişmelerin gölgesinde geçen sürecin ardından 2021 Mitsubishi Eclipse Cross yenilenen dinamikleriyle karşımıza duruyor. Son gelişmeler ışığında Türkiye’de de görmeyi beklemediğimiz yeni model, makyaj operasyonuyla çok daha çekici bir hal aldı.

indir

Eclipse Cross’un tasarım dinamiklerin yapılan değişimler gözle görülür bir sınıf atlamayı beraberinde getiriyor. Markanın “Dynamic Shield” olarak isimlendirdiği bu karakterin modernizasyonu kapsamında ön bölümdeki ızgara, tampon ve ışıklandırma gibi temel parçaların tamamı değiştirildi.

Aracın arka tarafında da ışıklandırmalar ve camlar olmak üzere hissedilir geliştirmeler kullanıcıları bekliyor olacak. 2021 model yılıyla birlikte Eclipse Cross’un kokpit bölümünde de bazı değişiklikler göze çarpıyor.

2022-mitsubishi-eclipse-cross

Konsolun merkezinde tamamen yeni 8 inçlik bir multimedya ekran konumlandırılırken, önceki modellerde kullanılan touchpad’e veda ediliyor.

Aracın kaputunun altındaki değişimlerde ise hibritin esintileri olacak. Outlander PHEV’de kullanılan 2,4 litrelik benzinli ve iki elektrik motorlu kombinasyon burada da varlığını sürdürecek. Halihazırda satışta olan 1,5 litrelik motor ise, turbo lag hissiyatının iyileştirilmesini beraberinde getiren yeni turbosuyla asfaltta olacak.

2021-mitsubishi-eclipse-cross

Avustralya ve Japonya gibi pazarlarda bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacak yeni Eclipse Cross’un fiyatları da önümüzdeki günlerde açıklanacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir