Makyajlanacak Peugeot 3008’in Yeni Görselleri Sızdı

By on 29 Temmuz 2020
peugeot-3008-1

Geride bıraktığımız gün doğrudan marka içerisinden gelen açıklamalar üzerinden Peugeot’nun bugün elde ettiği başarının mimarlarından olan 5008‘i değerlendirmeye başlamıştık.

Fransız üreticinin daha çok kullanışlılık felsefesi üzerine şekillendirerek yenileyeceği amiral gemisi, 3008 ile birlikte markanın yenilenen yüzünün ilk temsilcisi rolünü sürdürüyor. Bugün ise sızıntı görselleri üzerinden ailenin ikinci ve sınıfında liderliği eden ismi dış basının gündeminde karşımıza çıkıyor.

peugeot-3008

508, 208 ve 2008 gibi modellerin ardından artık belli bir makyaj operasyonu geçirmesini beklediğimiz Peugeot 3008, beklenen o makyajdaki değişimleri çok net gösteren fotoğraflarıyla karşımıza çıkıyor.

peugeot-3008-3

Forum-Peugeot kaynaklı olarak sızdırılan görüntüler, ailenin diğer yeni modellerinde gördüğümüz ışıklandırma ve ızgara tasarımının bizleri beklediğini ortaya koyuyor.

peugeot-3008-4

İçerisinde kokpit detaylarının dahi bulunduğu sızıntılarda, markanın odaklandığı yeni karakteristik parçaları net bir şekilde görmek mümkün. LED gündüz farlarının tampona kadar uzandığı şemada, ön bölümdeki yapının daha çizgisel bi forma büründüğünü görebiliyoruz.

 

Ayrıca, aracın yanlarına havayı yönlendiren çizgiler de aerodinamik iyileşmenin belirsini olarak nitelendirilebilir. Değişiklikler arkada daha az fark oranda. Krom parçaların nispeten biraz daha artırıldığı ve stoplarda da ufak güncellemeler yapıldığı, kaynaklarda öne çıkarılanlar arasında.

peugeot-3008-5

Kokpit bölümde ise kullanıcıları daha büyük bir ekrana sahip yeni bir bilgi-eğlence sistemi bekliyor olacak. 3008’in motor bölümünde ise herhangi bir değişiklik yapılması şu aşamada beklenmiyor.

peugeot-3008-1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir