Lotus’un SUV Modelinin Patent Çizimleri Ortaya Çıktı

By on 31 Ekim 2017

Otomobil dünyasının köklü isimlerinden Lotus, uzun süredir ilk SUV modeli üzerinde çalışma gösteriyor. Yakın zamanda ortaya çıkan patent çizimleri ise Lotus SUV modeline ilk bakışı atmamıza imkan tanıyor.

kasli-ama-hafif-iste-patent-cizimleriyle-lotusun-ilk-suv-modeli-2

SUV pazarı son yıllarda çok hızlı büyüme gösterdi. Bu alana giren birçok üretici yer alırken, Lotus da bu fırsatı kaçırmak istemiyor. Patent çizimlerine bakıldığı zaman aracını oldukça sert çizgiler üzerine kuran şirket, özellikle tavanıyla dikkat çekici bir model tasarlamış görünüyor.

kasli-ama-hafif-iste-patent-cizimleriyle-lotusun-ilk-suv-modeli-3

Yuvarlak stop takımıyla arkadan bakıldığında Ferrari‘leri andıran araç, önden bakıldığı zaman ise Ford Fusion gibi duruyor. Porsche Cayenne, Macan, Jaguar E-Pace ve Bentley Bentayga gibi rakiplerin karşısına çıkacak araç, tasarım konusunda geri kalmayacak gibi duruyor.

kasli-ama-hafif-iste-patent-cizimleriyle-lotusun-ilk-suv-modeli-4

Şirketin yeni modeli rakiplerden özellikle ağırlık konusunda ayrılacak. Her ürettiği otomobil benzerlerinden daha hafif olan üretici, gelen bilgiler doğruysa bu sefer 1.590 kg ağırlığında bir model ile karşımıza çıkacak. Böylelikle Macan’dan 450 kg daha hafif olacak model, bu avantaj ile daha performanslı sürüş keyfi yaşatabilecek. Konu hakkında daha önce konuşan şirket CEO’su Jean-Marc Gales, markanın Porsche, Jaguar, Maserati, Lamborghini, Aston Martin, Rolls-Royce ve Bentley gibi isimlerin yer aldığı segmente kayıtsız kalamayacağını belirtmişti.

kasli-ama-hafif-iste-patent-cizimleriyle-lotusun-ilk-suv-modeli-5

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir