LİMİTİNDE Kİ ALÂMETİFÂRİKA YANINI KEŞFET !

By on 14 Eylül 2018

Bazen limitlerini zorladığını hissedersin. Elini kavuştururken , kaslarının damarlarından fışkırırcasına atıp tuttuğunu izlersin. İçinde bulunduğundan daha fazlasına ait olabilme dürtüsü ile koşmaya devam edersin.

Gözlerin radar gibi etrafta olup biteni süzerken , beynin odaklanmıştır bir kere süzgecinden geçirdiğin makarnaya. Sen o süzgecin süzdüğü onlarca makarnadan dökülen aykırı bir hamur parçasısın oysa ! Kimsenin dişinin arasına sıkışmamak için , lavabodan boruya , borudan kirli pis sulara, o sulardan okyanusa ulaşmaya göz koymuşsun bir kere. Derin sularda yüzmeyi herkes heves ederde , kimse süzgeçten geçmeye meyillenemez.

Hayaller büyük bünyemde. Kalıbına sığamamak bundan , hızlı adımlarla yürümek bundan, limitlerini zorlamak bundan ! Limitlerini zorlamadan kaç kuruş limitin olduğunu bilemezsin bu hayatta ! Kızların hayallerini süsleyen kırmızı Clio ‘dan inip , 4*4 Ranger ‘a binme sevdası bundan ! Sadece park etmek kolay olsun diye kolayı seçmemem bundan. Bırak çekiş gücü seni döndürsün tekerleklerinde.

Bir markanın müdürü ,ismi lazım değil! Akıllı, planlı, stratejik bir adam ! Orkestra şefi edasında yönetiyor ekibini. Okuyorum yazılarını çok basit yazıyorsun, farklı ol dedi bana. Jennifer Lynn Lopez’ in bir şarkısını dinletti. İşte tam da bunun gibi vur geç , farklılığınla öne çık dedi. Farklı olmak için niye bu kadar kasıyorsunuz ki dedim. Kendiniz olun ! Kendinizin farkında olarak ! Kendiniz olun ! Basit ama tekdüze değil demek istediğim.

Sırf basit diye kelimelerimyazmaktan mı vazgeçeyim ! Basitlik sağlam duruyor bünyemde ! Kimsenin örgüsü kimseye karışmasın diye saçlarımı örmüyorum ben, hep kısacık kestiriyorum. Duygularını bağıra çağıra yaşayabilmek meziyet ! Farklı olmak için değil de kendim olmak için yazıyorum. İşte benimde alâmetifârika (ayırıcı) yanım !
Limitlerini zorla ! Araba satıyorum ben, daha fazla nasıl satabilirim diye gözlerim dört dönüyor.

Rekabetin hat safhada olduğu, insanların önünü göremedikleri bir çarkın içinde yeniden hazırlanıyorum güne. Daha fazla satarken, müşterimin aklına nasıl dokunabilirim diye değil de , kalbine, cebine nasıl dokunabilirimin derdindeyim ! Müşterinin kalbinden giden yol cebinden geçiyordu. Aklın yolu birdir, akıllar masanın köşesinde ki notlarda buluşurdu ne de olsa ! Büyük bir aşkla anlatıyorum tork ‘unu – beygir’ini … Motorun gücüne güç kattıkça yeniden zorluyorum limitlerimi. Daha iyisi daha iyi duruyor bünyemde.

Amacından sapma hiç bir zaman… Berceste (seçilmiş) olmanın , basit olmaktan geçtiğini zorlandığım günlerde anladım. Basit ama akılda kalıcı .. Gözlerini dik meselene ve meseleyi çöz kendi içinde !
Gidişata dur deme! Sen olmak istediğinden farklı olursan sadece mutsuz olursun. Dene mutlaka dene! Olmuyorsa bir daha kalk ve dene ! Ben hiç pes etmiyorum, inandıklarımdan vazgeçemiyorum, geçemiyorum. Bu yolun sonu selamet ! Bu yolun sonu hayal kokuyor , bu yolun sonu gerçeklerden geçiyor. Çünkü sen böyle olsun istiyorsun ! Vazgeçme !

LİMİTİNDE Kİ ALÂMETİFÂRİKA YANINI KEŞFET !

0ZENACAR

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir