Lexus, Süper Coupe LC Modelini Tanıttı

By on 03 Eylül 2018

LC Yellow Edition, göz kamaştıran sarı rengiyle ödüllü tasarımı daha da ön plana çıkarıyor. Limitli üretilecek LC’nin sarı renk teması, aracın kabininde de devam ediyor. Sarı renk teması, siyah kapı panelleriyle buluşturuluyor ve deri dikiş detaylarıyla destekleniyor.

İlk bakışta dikkatleri üzerine toplayan LC Yellow Edition, birçok teknolojik özelliği de beraberinde sunuyor. Lexus Dinamik Yol Tutuş, Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve dört tekerlekten dönüş sağlayan Değişken Oranlı Direksiyon sistemi, daha çevik bir viraj performansı elde edilmesine yardımcı oluyor. Böylece alçak ağırlık merkezine sahip GA-L mimarisinin potansiyeli maksimuma çıkarılıyor.

Lexus LC Yellow Edition (1)

LC Yellow Edition, 21 inç alaşım jantları ve karbonfiber takviyeli plastik malzemeden tavanı ve aktif spoyleri ile hafiflik konusunda da fark yaratıyor. Arka spoyler, aktif bir rol oynayarak 80 km/s üzerinde açılıyor ve LC’nin yere basma gücünü artırıyor.

Lexus LC Yellow Edition (3)

Yellow Edition, hem hibrit LC500h hem de benzinli LC500 modellerinde tercih edilebilecek. LC Yellow Edition, ilk kez Paris’te sergilenecek ve ardından satışa sunulacak.

Lexus LC Yellow Edition (4)

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir