Lexus LS Yenilendi

By on 11 Aralık 2017

Lexus markasının kısa zamanda adının duyulmasını sağlayan birinci jenerasyon LS sedan modelinin 5’inci nesli tanıtıldı. Her açıdan yenilenen araç, daha dinamik, daha konforlu ve daha çevreci oldu. 359 hp güç üreten elektrikli hibrit motorlu Lexus LS 500h, önümüzdeki yıl Mart ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak. Yeni LS’in fiyatı ise, donanım seviyesine göre 235 bin Euro ile 327 bin Euro aralığında olacak.

İlk jenerasyon aracın üzerinden neredeyse 30 yıl geçmesine karşın LS, her yeni jenerasyonda öncü bir model olmayı başardı. Yeni tanıtılan beşinci jenerasyon LS ise, önceki jenerasyonun köklü geçmişini, çarpıcı tasarım, yüksek teknoloji ve performansla birleştirerek otomotivde lüksün sınırlarını genişletiyor.

Ali Haydar Bozkurt (1)

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, Lexus LS lansmanında yaptığı açıklamada yeni modelin marka için çok önemli olduğuna değinerek, “Markanın doğuşu ile birlikte piyasaya sunulan LS modelimiz Lexus markasını yaratan model olarak Lexus’un simgesi olmuştur. İlk jenerasyonunda 1400 mühendisin 6 yıl boyunca çalıştığı ve Lexus dendiğinde akla ilk gelen model olan LS’in yeni versiyonunun dış tasarımına olduğu kadar iç tasarımına da çok özen gösterilmiş ve Japon el işçiliğinin sanatsal boyutu aracın her noktasına yansımıştır. Ottoman tarzı koltuk opsiyonuyla da fark yaratacak olan yeni LS, makam otomobili olarak tasarlandı. Ancak eminiz ki bu otomobili alanlar kullanım özelliklerini ve konforu gördüklerinde, kendileri direksiyon başına geçmeye karar verecekler. Yenilenen LS modelimizin satışlarımıza büyük katkı yapmasını bekliyoruz” dedi.

Lexus LS 500h (1) Lexus LS 500h (2)

Gerçekleştirdiği konuşmada satış rakamlarına da değinen Bozkurt, yılın ilk 11 ayında 92 adetlik satışa ulaştıklarını, yıl sonunda ise 100 adetin üzerine çıkacaklarını belirterek, “Geçen yılın sonunda yapılan vergi artışları içinde bulunduğumuz segmentin satışlarını olumsuz etkiledi. Binek otomobil pazarı 11 aylık dönemde geçen yıla oranla yüzde 4 küçülmesine rağmen, Lexus’un içinde bulunduğu lüks araç segmentinin yüzde 21 daraldığını görüyoruz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi öncelikli hedefimiz, satıştan çok markamızı doğru konumlandırmak ve doğru anlatmaktır. Bu amaçla markanın tanıtımını iyi yaparak bilinirliliğini zaman içinde üst düzeye çıkarmak istiyoruz” dedi.

LS500_WP_Marketing Photo_8_TIF

LS500_WP_Marketing Photo_8_TIF

2016 yılında 64 adetlik satış gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Bozkurt “2018 yılında çok güvendiğimiz Yeni LS modelimizin gelmesi ve 7 koltuklu RX L modelimizin de pazara sunulmasıyla satışlarımız pozitif yönde etkilenecektir” diye konuştu.

Lexus LS 500h (5)

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir