Lexus LS Frankfurt’ta Sergilendi.

By on 13 Eylül 2017

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen tamamen Yeni LS sedan, güvenlik teknolojileri çok daha yüksek bir seviyeye taşıyacak ve Lexus’un son güvenlik sistemlerini kullanan ilk modeli olacak. Lexus LS, Lexus Safety System + özelliklerine ek olarak daha sofistike sürüş asistanlarını ve gelişmiş çarpışma önleyici sistemleri içeriyor.

Yeni geliştirilen Lexus Safety System + A paketindeki Aktif Direksiyon Asistanı dünyada ilk kez kullanılan bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Sadece otomatik frenlemenin tek başına yeterli olmadığı anlarda direksiyon teknolojisiyle çarpışmayı engellemeye yardımcı oluyor.

Ön Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ise, kavşaklarda her iki yönden gelen araçlar konusunda sürücüyü uyarıyor. Buna ek olarak Lexus CoDrive sürücünün şerit içerisinde kalmasına yardımcı olurken, ön cama yansıyan renkli gösterge ekranı (HUD) ve çok fonksiyonlu göstergeler, sürüş güvenliğini ve konforunu artıran diğer özellikler olacak. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen Yeni LS, önümüzdeki yıl Türkiye’de hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir