Lexus, 2017 İstanbul Autoshow’a Birçok Yenilikle Katıldı

By on 20 Nisan 2017

Lexus, İstanbul Autoshow’da , “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” filmi için tasarlanan SKYJET Uzay Aracını sergiledi. Lexus tasarımcılarına ait ve 28. yüzyıl zamanlarında kullanılan SKYJET, filmin kahramanının zamanda yolculuk yapmasını sağlıyor.

Hibrit teşvikinin ardından Türkiye’deki hibrit ürün gamını genişleten marka, İstanbul Autoshow’da da yeni hibrit modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Böylece spor otomobilden, lüks sedana ve SUV modellere kadar her segmentte hibrit modele ulaşmak mümkün olacak.

“CT 200h Autoshow ile birlikte satışa sunuluyor”
Lexus’un Türkiye operasyonlarının ve model yelpazesinin giderek genişlediğini söyleyen Ali Haydar Bozkurt, “Lexus’un Fuar ile birlikte önemli yeniliklerinden biri ise dünyanın ilk kompakt lüks hibrit otomobili olan CT 200h oldu. İstanbul Autoshow Fuarı’yla birlikte satışa sunacağımız bu yeni Lexus modeli, müşterilerimizin artık markaya daha kolay erişmesini sağlayacak. Hem elektrikli hem benzinli motora sahip CT, tasarımıyla, kompakt boyutlarıyla ve sürüş özellikleriyle beğeni toplayacak. Elbette o da her Lexus modeli gibi, kullanıcısını özel hissettirecek. CT modelinin, Türk kullanıcısı tarafından büyük beğeni toplayacağını düşünüyoruz” dedi.

28. yüzyıldan gelen araç: SKYJET
Uçan kaykay, Spor Yat Konsepti, Kısa Filmler ve Tasarım Ödülleri yarışmalarıyla Lexus’un bir yaşam tarzı markası olduğunun altını çizen SKYJET uzay aracı, İstanbul Autoshow fuarının en yenilikçi aracı olarak dikkat çekti. Lexus’un kendine özgü ön panjurunu taşıyan SKYJET, Lexus LC coupe modelinin tasarımını yansıtan farlarını da kullanıyor. Lexus dokunuşlarına sahip uzay aracı atletik ve aerodinamik duruşuyla dikkat çekiyor.

Konsept model tamamlanırken Lexus’un son Yapay Zeka ve HMI teknolojisini de araca eklendi. Ayrıca filmin hikayesine göre geleceğin enerji kapsülü olarak gösterilen araç, Lexus’un yenilikçi hidrojen yakıt hücresi teknolojisinden ilham aldı.

Büyük bir merakla beklenen kitap uyarlaması “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” filmi için hazırlanan SKYYJET film yapımcıları ve Lexus tasarımcılarının bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Lexus dokunuşlarına sahip uzay aracı atletik ve aerodinamik duruşuyla dikkat çekiyor.

Lexus’un yeni yıldızı: CT 200h
Dünyanın ilk kompakt lüks hibrit otomobili olan CT 200h, İstanbul Autoshow Fuarı’yla birlikte Türkiye pazarına giriş yaptı. Lexus markasının eşsiz lüksünü, gelişmiş hibrit teknolojisiyle buluşturan CT 200h, hem tasarımıyla hem de sürüş özellikleriyle öne çıkıyor.

Hem benzinli hem de elektrikli motor sahip CT, düşük yakıt tüketimi ve sportif sürüşü bir arada sunuyor. 1798 cc’lik benzinli motoru 100 bg ve 142 Nm tork üretiyor. CT 200h’nin yakıt tüketimi ise sadece 3.6 lt/100 km. Fuarın ardından Türkiye’de Lexus showroom’larına satışa sunulacak olan CT, tercihe göre daha sportif görünüme sahip F Sport paketiyle de tercih edilebilecek.

Lexus’un yarışçı yüzü de İstanbul’da
Lexus, İstanbul Autoshow Fuarı’nda “F Performance” ürün gamından da modeller sergilendi. Lexus’un İstanbul Autoshow’da sergileyeceği “F Performance” modelleri ise, RC F ve GS F olacak. Her iki otomobil de, 467 beygir güç üreten 5.0 litre V8 motora sahipler.
Lexus’un yüksek performanslı ruhunu taşıyan bu otomobillere ilham olan yarış otomobili RC F GT3 de fuarda yer aldı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir