Leon FR İle Yıla Sportif Girin!

By on 26 Ocak 2014

Leon’un motor sporlarından ilham alan üyesi Leon FR, dinamik ve performanslı bir sürüş deneyimi talep eden kullanıcılar için özel olarak tasarlandı… Sürüş destek sistemlerinden, bilgi-eğlence sistemine, şasiden motor teknolojisine kadar birçok özelliğiyle fark yaratan Leon’un FR versiyonu, sınırlı sayıda 2013 model yılı otomobiller için 56 bin 300 TL’den başlayan avantajlı fiyatlarla alınabiliyor.

SEAT’ın sportif karakteri ve güçlü motoruyla sınıfının üstünde bir kalite ve teknolojiyi kompakt segmente taşıyan Leon FR avantajlı fiyat imkânıyla da dikkat çekiyor. Leon FR, düşük CO2 emisyon değeri ve düşük yakıt tüketimiyle etkileyici bir performans sunarken, heyecan verici bir sürüş keyfi, mükemmel verimlilik, çarpıcı bir tasarım ve yüksek kullanışlılık düzeyi de sunuyor.

1.4 litrelik TSI motora sahip Leon FR, 140 hp güç ve 250 Nm tork üretiyor. Start/stop ve fren enerji geri kazanım sistemiyle donatılmış model, 100 km’de ortalama 5,2 litre yakıt tüketirken, km’de 119 gr CO2 yayıyor.

??????????????????Leon FR’da yolculuklarınızı daha da keyifli hale getirecek bilgi-eğlence sistemleri paketi de mevcut. Bu paketin temelini, SEAT Ses Sistemi, Navigasyon, SEAT Sürüş Profili, Bluetooth® gibi işlevlerin yanı sıra çeşitli araç işlevlerini de kokpitteki dokunmaya duyarlı ekran üzerinde kumanda eden Easy Connect çalıştırma sistemi oluşturuyor. Leon FR’da, 5” dokunmatik ekran ile SD kart, USB girişi, radyo ve 8 hoparlör ile birlikte sunulan Media System Colour yer alıyor. Sistem, haricî cihazları Bluetooth, CD, MP3, USB veya aux-in ile bağlamayı mümkün kılıyor. 5 inç, renkli dokunmatik ekranı araç işlevlerini de kontrol ediyor.

17″ alüminyum alaşımlı jantlar, krom kaplı FR logolu ön ızgara, dönüşe duyarlı ön sis farları, LED Arka Stop Lambaları, krom kaplamalı çift egzoz ve FR tamponların ilk bakışta tasarım öğeleri olarak öne çıktığı Leon FR’ın iç kısmında da önemli ayrıcalıklar mevcut: SEAT Sürüş Profili (Eco, Comfort, Sport, Kişisel), alüminyum FR kapı eşik kaplaması ve özel spor FR koltuklar dikkat çekiyor.

Birçok güvenlik unsurunun standart olarak sunulduğu FR’da, ABS ESC, Lastik Basınç Uyarısı, Yokuş Kalkış Sistemi (Hill Hold), XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi, MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü), DSR (Dinamik Direksiyon Önerisi) ve İkincil Çarpışma Freni öne çıkan bazı güvenlik özellikleri arasında yer alıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir