Lassa V1 Heyecanı Körfez’de

By on 05 Kasım 2015

Lassa V1 2015 sezonunun final yarışı 8 Kasım Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleşecek. Can Tolon galibiyet için avantajlı ancak Yağız Avcı ve Burak Çukurova ile mücadelenin çok çetin geçmesi bekleniyor.

LASSA V1 5. SEZONUNU TAMAMLIYOR

VOLKICAR’ın 2011 senesinde başladığı V1 Challenge macerasında 5 sene geride kaldı. 6 yarış üzerinden organize edilen 2015 sezonu sportif olarak çok heyecanlı bir sezon oldu. Can Tolon’u zorlayan tecrübeli rakipleri ve genç isimlerin yükselen yıldızları, sezona mücadele heyecanı kattı. NTV SPOR canlı yayınları ile yine milyonlara ulaşan Türkiye’nin yarış otomobili VOLKICAR, en popüler motor sporları organizasyonu oldu.

REKABET KÖRFEZ PİSTİ’NDE TAVAN YAPACAK

Sezonun en zevkli yarışlarına ev sahipliği yapan Körfez Pisti, 8 Kasım günü VOLKICAR’ların sesi ile yankılanacak. 22 otomobilin aynı anda start alacağı yarışta Can Tolon’un 2 puan alması zaferini ilan etmesi için yeterli. Ancak sıfır puan alması halinde Burak Çukurova ve Yağız Avcı Altın Kupa’ya uzanan isimler olabilir. Bu sene erken biten rekabetlerden biri Master Cup’da yaşandı. Özgür Gür birinciliğini ilan etti ancak Önder Erdem, Burak Sohtorik ve Burak Ertem ikincilik için mücadele edecekler. VOLKICAR’da yıldızları daha da parlayan genç yetenekler Ayhancan Güven ve Toprak Candan Gençler Klasmanını kazanarak sezonu birincilik başarısı ile bitirme mücadelesinde.

YARIŞ HEYECANI CANLI YAYINLA NTV SPOR’DA

Lassa V1 6. Ayak Körfez yarışı 14:00 itibari ile başlayacak ve NTV SPOR’dan canlı olarak yayınlanacak. Pistte ya da ekran başında olamayanlar için ise internet üzerinden www.ntvspor.com/canliyayin adresinden yarış izlenebilecek. Lassa V1’de birinci olan pilot 10.000 TL, ikinci 4.000 TL ve üçüncü olan pilot 2.000 TL kazanacak.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir