Land Rover Dünyanın İlk Görünmez Araç Teknolojisini Tanıtıyor!

By on 10 Nisan 2014

Land Rover, aracın önünü sanal olarak görünmez kılarak öndeki zemini sürücülere dijital formda gösteren öncü bir teknoloji geliştiriyor.

Aracın ön ızgarasında bulunan, Head-Up Display için data toplayan kameralar, ‘see-through’ görüntü sağlayarak kaputu ve motor alanını sanal olarak görünmez kılıyor ve sürücü yardımları içinde yeni bir standart belirliyor. Transparan Kaput ismi verilen bu teknoloji  Land Rover’ın rakip tanımayan yetenek yelpazesinin, gelişmiş yeni teknolojilerle nasıl bir üst seviyeye taşındığını gözler önüne seriyor.

Bu teknoloji, dik bir rampa tırmanan ya da dar bir alanda manevra yapan sürücüye hem aracın önündeki zemini hem de ön tekerleklerin pozisyonunu ve açısını sunan geniş açılı bir görüntü sağlıyor.

Land Rover Araştırma ve Teknoloji Direktörü Dr Wolfgang Epple: “Önümüzdeki 25 senenin otomotiv dünyası için en dinamik ve heyecanlı seneler olacağına inanıyoruz. Çevresel inovasyonlarda, güvenlikte ve yeteneklerde çok büyük adımlar atılacak.

“Araçlarımız daha yetenekli hale gelip off-road’da bağımsızlaştıkça, aracın her türlü zeminde ilerlemeye devam etmesi için sürücülere gereken güveni sağladığımızdan emin olacağız.

Sürücülere her türlü zorlu yol koşullarında gelişmiş bir görüntü sağlayan Transparan Kaput gibi yeni ve ileri teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz.”

Land Rover’ın gelişmiş araştırmalarının sonucu olan Discovery Vision konsept araç New York International Auto Show’da 16 Nisan 2014’de tüm dünyanın beğenisine sunulacak. Bu konsept Land Rover’ın gelecektekipremium SUV ailesi için dizayn vizyonun ve markanın rakip tanımayan yetenekler, heyecanlandırıcı dizayn ve çok yönlülük olarak  bilinen esas özelliklerinin her aracında bulunduğunun bir göstergesidir

Yakın gelecekte, Land Rover’ın yeni, sürücüyü yönlendiren teknolojisi daha güvenli, daha akıllı ve daha keyifli bir SUV sürüş keyfi sağlayacaktır.

Bu heyecanı Land Rover’ın Facebook, Twitter and Instagram sayfalarında takip edin ve  #READYTODISCOVER ile sohbetlere katılın.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir