Land Rover, 14. Uluslararası Otomobil Fuarı Autoshow’da Fuar Ziyaretçilerini Bekliyor!

By on 02 Kasım 2012

Bu yıl 1 Kasım – 11 Kasım tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 14. Uluslararası Autoshow’da, Borusan Otomotiv’in distribütörlüğünü yaptığı Land Rover araçlar her yıl olduğu gibi bu yıl da yine meraklılarıyla buluşuyor. Yeni marka stratejisini ve kurum kimliğini yansıtan 780m2’lik stand, Freelander 2, Discovery 4, Range Rover Evoque, Range Rover Sport ve Range Rover modellerine ev sahipliği yapacak.

Land Rover’ın en yeni ve en iddialı üyesi olan Yeni Range Rover İngiltere’de gerçekleşen dünya lansmanının ardından Türkiye’de ilk defa Autoshow‘da sergilenecek. Dünyanın en yetenekli ve en lüks SUV’si olarak tanımlanan Yeni Range Rover, aynı zamanda şu ana kadar üretilen  tamamen alüminyum monokok gövde yapısına sahip ilk SUV olma özelliğiyle bir ilke imza atıyor. Bir önceki modelden 420 kg’a kadar daha hafif olan bu yeni model, CO2 emisyonlarını belirgin oranda düşürüp yakıt tüketimini %22 azaltarak 196g/km ve ortalama 7,5 lt/100 km değerlerine erişiyor. Yeni modelle Range Rover’a özgü lüks sürüş deneyimi korunurken, aracın yol tutuşu ve çevikliği önemli ölçüde iyileştiriliyor. Land Rover’ın mevcut sürüş şartlarını analiz eden ve araziye göre en uygun sürüş ayarlarını otomatik olarak seçen Terrain Response® sisteminin çığır açan yeni nesil versiyonu da bu yeni araçta yer alıyor. Bunların yanı sıra ihtişamlı iç kabin, ayırt edici Range Rover tasarım çizgilerini barındırıp, premium deri ve kaplamalar kullanarak pürüzsüz, seçkin yüzeyleri kusursuz bir şekilde sunuyor. Executive Class koltuk paketi seçeneğiyle, arka koltuktaki yolcuların konforu 118 mm daha fazla diz mesafesi ile artırılıyor. 

Olağanüstü asfalt dinamikleri ve performans özellikleri ile bugüne kadar üretilen en lüks sports tourer olan Range Rover Sport, lüks ve mükemmel iç tasarımı ile standın bir diğer gözdesi. Atletik yapısı ve keskin hatları ile yerinde durduğu zaman bile hareket eder görünüme sahip. Dinamik iç mekanı ise sürücü ve yolcuları şımartmak üzere bir tasarım sunuyor.

Standın bir diğer yıldızı ise Land Rover’ın bir tasarım evrim örneği olan Range Rover Evoque. Çağdaş, sportif ve dinamik profili ile yeni bir sınıf yaratan bu araç, etkileyici dış tasarımı, mükemmel işçilik kalitesi ve çarpıcı metalik kaplamalarıyla lüks tarzını ortaya koyuyor. Land Rover’ın ikonik “hakim sürüş pozisyonu”nu sportif hale getiren Range Rover Evoque kompakt yapısıyla sürücüsüne daha atak bir kullanım olanağı sunuyor. Prestige ve Dynamic modellerinde opsiyonel olarak sunulan MagneRide™ özellikli Adaptive Dynamics, aracın hareketlerini saniyede en az 1000 kere izleyerek sürücüsüne daha dengeli, uyumlu ve güvenli bir sürüş olanağı sunuyor. Sistem arazi koşullarını algılayarak amortisörleri de bu koşullara göre ayarlıyor.

Çok yönlü, cesur ve daha da lüks Discovery 4, farklı, yenilikçi ve esnek bir görünüme sahip. Asfaltta ve arazide daha rafine, daha modern ve daha dayanıklı bir duruş sergileyen Discovery 4 tamamıyla yenilenen, dokunma hissi uyandıran muhteşem bir iç mekan, yüksek standartlarda işçilik ve konfor sunuyor. Motoru özellikle CO2 emisyonunu ve yakıt tüketimini azaltmak için hazırlanan en son teknolojileri kullanıyor. Opsiyonel olarak sunulan Adaptif Farlar, Uzun Huzme Far Asistanı, Geri Görüş Kameralı Park Yardımı’nın yanı sıra, efsanevi Terrain Response sistemi ve tam renkli dokunmatik ekran gibi özellikleriyle hem güvenli hem de konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

 

Yenilenen Freelander 2 de modern ve çağdaş duruşu, sportif ve sofistike yapısıyla Autoshow standında yerini alacak. Asfaltta ve arazide benzersiz bir sürüş zevki yaşatan Freelander 2, Land Rover’ın efsanevi özelliklerini içinde barındırıyor. Geri Görüş Kamerası, ısıtmalı direksiyon simidi, 7 inç dokunmatik ekran, iPod bağlantısı, bluetooth opsiyonu ve zaman ayarlı park ısıtma sistemi gibi özellikler konforu lüks ile birleştiriyor. LED teknolojisi kullanan yeni dış aydınlatma ve geliştirilmiş gündüz farları artırılmış güvenlik ve far ömrü sağlıyor. Yeni ses sistemi ile yenilenen Bilgi-Eğlence ekranı yolculukları daha keyifli hale getiriyor.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir