Lada 4×4 Vision Concept Moskova Otomobil Fuarına Damga Vurdu [VİDEO]

By on 31 Ağustos 2018

Moskova Otomobil Fuarı‘nın kapılarını açmasıyla birlikte Reault‘nun merakla beklenen Arkana projesini görme şansına eriştik. Sadece Rusya pazarı için düşünülen model bizleri ilk olarak konsept formda selamlarken, bu başlık altında sürpriz bir üye daha karşımıza çıktı.

lada4x4vision1

Geçtiğimiz gün Niva 4×4 ile Türkiye pazarına dönen Lada cephesinden gelen bu hamle, şirketin geleceği için oldukça önem arz ediyor.

lada4x4vision8

Son dönemlerde gördüğümüz başarılı projeler arasında yerini almaya aday olan 4×4 Vision, Tata’nın Jaguar-Land Rover ortaklığıyla hayata geçirdiği başarılı konseptine benzerliğiyle dikkat çekiyor. Oldukça kaslı çizgiler üzerine şekillenen araç, önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkması muhtemel elektrik dönüşümü için de kritik rol üstlenebilir.

lada4x4vision6

Rus üreticinin “X-Shape” adını verdiği ön ızgara formu üzerine şekillendirdiği 4×4 Vision’da bu karakteri yanal açıdan baktığımızda da görmemiz mümkün. Çok net çizgilerin uygulandığı aracın arka bölümü ise genele oranla daha sakin bir yapıya sahip. 21 inç‘lik devasa lastik ve jant kombinasyonunun kullanıldığı projenin kokpit bölümü de fazlasıyla dikkat çekici.

lada4x4vision14

Burada turuncu gibi bir hayli dikkat çekici renk seçeneğinden faydalanan Lada tasarımcıları, dijital sürücü ekranını yüksek çözünürlüklü multimedya sistemle bir araya getiriyor.

lada4x4vision15

Havalandırma çıkışlarının konsola hakim şekilde konumlandırılması da dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında. Panoramik sunroof ve araç içi ambiyans aydınlatmasıyla farklı koşullarda farklı kullanıcı deneyimi vadeden 4×4 Vision’ın önümüzdeki süreçte nasıl değerlendirileceğini hep birlikte göreceğiz.

lada4x4vision16

VİDEO

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir