Kosifler Oto ve TOFD Trafik Haftasında Sürüş Güvenliği Konusunda Farkındalık Oluşturuyor!

By on 08 Mayıs 2015

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2013 yılında ülkemizde 1.207.354 kayıtlı trafik kazası gerçekleşti. Bu kazalarda 10 yılda 47 bin kişi yaşamını yitirirken sadece geçen yıl 274 bin kişi yaralandı. Kazaların çoğunun gerçekleşmesinin nedeni ise sürücü hataları olarak kayıtlara geçti.

Her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleştiği trafikte saniyelik umursamazlığın ve ihmalkarlığın bedeli her zaman ağır olmuştur. Kosifler Oto ve TOFD, ünlü isimlerin de desteğini alarak hazırladığı video ile trafik kazalarına neden olan sürücü hatalarına dikkat çekmeyi ve insan hayatının birkaç saniyeden daha değerli olduğunu hatırlatmak istiyor.

Trafik hakkında 7’den 70’e herkesin bilinçlendirilmesi amacı ile ilan edilen Trafik Haftası kapsamında farkındalık yaratmak için hazırlanan projede Kosifler Oto ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destek olan isimler arasında Eda Kosif, Hilal Kosif, Melda Kosif, Metin Şen, Aslı Şen, sanatçı Betül Demir, sunucu Simge Fıstıkoğlu, Ralli Pilotu Simin Bıçakcıoğlu ve Ralli Pilotu Yağız Avcı yer alıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir