Komşu’da Heyecan Başlıyor!

By on 16 Ağustos 2012

Yunanistan Antika Otomobil Kulübü Philpa tarafından her yıl Yunanistan’da düzenlenen “Philpa Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”, bu yıl 27-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Yunanistan’ın Pelion Bölgesi’nde gerçekleşecek olan ralliye, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Türkiye’den birçok yabancı ekibin de katılımı bekleniyor.

Ralli, 27 Eylül’de Selanik’in 200 km güneyindeki Volos kentinden start alacak. Toplam 500 km’lik parkurun katedileceği yarışta Agria, Lechonia, Trikeri etapları gerçekleşecek.

Geçtiğimiz sene Meteora’da 40.’sı düzenlenen yarışı birinci tamamlayarak, Komşu’daki bu geleneksel ralliyi kazanan ilk Türk ekip olma ünvanını elinde bulunduran Pergel İnşaat – Minimale Mimarlık ekibi P+M Team, büyük çekişmeye sahne olması beklenen bu yılki yarışta da yer alacak. Sinan EVMAN – Demet EVMAN – Serdar EVMAN ve Burak DOĞANSOYSAL’dan oluşan ekip VW Karman Ghia marka araçlarla yarışacak.

2010 Dyonnissos Rallisi’nde, “Philpa Ömürboyu Dostluk-Barış Plaketi” ile ödüllendirilen ve her yıl Türk-Yunan dostluğuna atıfta bulunan değişik tasarımlarıyla Yunan medyasında da ses getiren P+M Team’in bu yılki dizaynları Mimar Duygu Gündoğdu tarafından yapıldı. “KEEP FRIENDSHIP! – DOSTLUĞU KORU!” sloganlı dizaynlar ralliye damga vuracak.

Philpa Başkanı Dimitris Vernardakis konuyla ilgili, “Bu yarışları rekabet etmenin ötesinde dostluk ve barış için, kaynaşmak için düzenliyoruz. Türkiye’deki dostlarımız her yıl rallilerimize katılıyor. Biz de elimizden geldiğince Türkiye’deki rallilere katılarak, bu dostluğu sağlamlaştırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Buna vesile olan P+M Team’e teşekkür ediyorum” dedi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir