Koç Fiat Kredi 50 Milyon TL’lik Tahvil İhraç Edecek!

By on 28 Mayıs 2012

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. iştiraki olan Türkiye’nin öncü finansman şirketi Koç Fiat Kredi, tahvil ihracı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.  Geçtiğimiz yıl 52 bin adet araç için 1 milyar TL’nin üzerinde kredi sağlayarak rekor bir portföy büyüklüğüne ulaşan Koç Fiat Kredi, 50 milyon TL nominal değerdeki tahvil halka arzı için 28-29 Mayıs tarihlerinde talep toplayacak.

İş Yatırım Menkul Değerler aracılığıyla gerçekleştirilecek halka arzda tahvilin vadesi 455 gün olup, faiz oranı; 17 Temmuz 2013 ve 4 Aralık 2013 vadeli hazine gösterge tahvillerinin  ortalama faiz oranı üzerine % 1.75 ek getiri eklenerek hesaplanacak.

Başarılı risk yönetimi, yüksek kredilendirme ve tahsilat oranı ile Tofaş’ın toplam perakende satışlarındaki penetrasyonunu her yıl başarılı bir şekilde artıran ve 2011 yılında 52 bin adet araç için kullandırdığı otomotiv kredileriyle, sektöründe en yüksek adette kredi kullandıran şirket olan öncü finansman şirketi Koç Fiat Kredi Tüketici Finansmanı A.Ş., tahvil ihracına gidiyor. 2011 yılında Tofaş çatısı altında satılan  araç markalarına 1 milyar TL’nin üzerinde kredi sağlayarak rekor bir portföy büyüklüğüne ulaşan Koç Fiat Kredi 50 milyon TL nominal değerdeki tahvil halka arzı için 28-29 Mayıs tarihlerinde talep toplayacak. Koç Fiat Kredi bugüne kadar gerçekleştirdiği, nitelikli yatırımcılara yönelik birçok başarılı tahvil ihracından sonra, şimdi ilk kez halka arz yöntemiyle ihraca hazırlanıyor. İş Yatırım Menkul Değerler aracılığıyla gerçekleştirilecek halka arzda, tahvilin vadesi 455 gün olup faiz oranı, 17 Temmuz 2013 ve 4 Aralık 2013 vadeli hazine gösterge tahvillerinin ortalama faiz oranı üzerine % 1.75 ek getiri eklenerek hesaplanacak.  

Türkiye’de Fiat Grubu lisansı altında üretilen ve Türkiye’ye ithal edilen tüm Tofaş ve Fiat Grubu modellerinin ve ikinci el araçların kredilendirilmesi hizmetini sunan Koç Fiat Kredi, müşterilerine butik hizmet anlayışı ile kişiye özel finansal çözümler üretmek, bayiden çıkmadan, hızlı ve çözümcül yeni kredi modelleri sunabilme amacını taşıyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir