Klasik Otomobil Tutkunları Cumhuriyet Rallisi’nde Bir Araya Geldi

By on 23 Kasım 2016

Son beş yılda olduğu gibi bu yıl da Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü (KKKSOK), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ralli gerçekleştirdi. Slalom yarışmasıyla başlayan organizasyon geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Geçtiğimiz senelerden farklı olarak slalom yarışması, ilk kez organize edilen Yıldıray Debreli Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası’nın finali şeklinde yapıldı.
Geçtiğimiz aylarda ilk 4 yarışı yapılan şampiyona böylelikle sona erdi. Cemsa Karting ve Sporting Center’de yapılan slalom yarışında, 36 ekip 7 kategoride kozlarını paylaştı. Günün en iyi derecesini 2:02,899’luk derecesiyle Ömer Ataçağ elde ederken, tüm kategorilerde de şampiyonlar belirlendi. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, şampiyona ödül töreni Dünya Oto Showroom’unda aralık ayı içerisinde yapılacak.
302f1-2Pekur Ltd.’in sponsorluğunda yapılan ralli ise geçtiğimiz pazar günü Dereboyu Caddesi’ndeki Pronto çemberi olarak bilinen noktadan, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın da katılımıyla start aldı.
Ekipler; Gönyeli, Güneşköy, Doğancı, Taşpınar ve Kalkanlı bölgelerinde sabit hız testlerini geçerek, Girne sahil yolundan toplamı 125 kilometre olan ralliyi Onar Village Tatil Köyü’nde tamamladı. Türkiye’den klasik otomobil kulüp yetkililerinin de katıldığı rallinin ödül töreni verilen öğle yemeğinin ardından yapıldı.
Yarışı Argun Paralik-Teksen Köroğlu ikilisi kazanırken, ikinciliği Çağan Ilgar-Derya Ilgar ikilisi ve üçüncülüğü Coşkun Gürel-Nilüfer Ali ikilisi elde etti.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir