Kıralın Dönüşü: 2019 Chevrolet Silverado

By on 20 Aralık 2017

Son dönemlerde Mercedes X-Class‘ın gündem oluşturduğu pickup sınıfında artık gerçek krallardan bahsetme zamanı da yaklaşıyor. Ocak ayında kapılarını açacak olan Detroit Otomobil Fuarı‘nda sahne almasını beklediğimiz modellerden olan Chevrolet Silverado, organizasyona bir aydan kısa bir süre kala ilk detaylarıyla karşımıza çıktı.

Başlıca rakibi Ford F-150‘nin son yıllarda gerisinde kalan ve yeni jenerasyonuyla eksiklerinin kapatılması beklenen Silverado görünüş olarak da dikkat çeken yenilikler de kazanmış.

2019chevysilverado1

Şimdilik bu konuyla ilgili resmi bir bilginin olmasa da, Chevy’nin Trailboss adını verdiği yeni donanım seviyesi bizlere bazı şeylerin değiştiğinin göstergesi olabilir. Şu anda elimizdeki tek değerlendirme noktası olan tasarım kısmındaysa hissedilen değişimlerin yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. LED gündüz farlarının yanı sıra ön ızgarası tamamen revize edilen Silverado’da, arka bölümde de Chevrolet yazısının daha kalın hatlarla yer aldığı ve tamponu da içerisine alan yeni bir yapıya yer veriliyor. Arazi kabiliyetinin de elden geçirilen süspansiyonlarla önemli oranda iyileştirildiği belirtilen modelin motor kısmında devrimsel bir değişim pek olası değil.

2019chevysilverado2

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir