Kia’dan Yepyeni bir Sedan…

By on 20 Mayıs 2012

Kia, tamamen yeni üst segment sedan modelini geçtiğimiz günlerde Kore’de satışa sundu. Kore’de K9 ismiyle satışa sunulan bu yeni sedan için yurt dışı pazarlarında farklı isimler kullanılacak ve bu isimler modelin satış tarihi yaklaştığında açıklanacak. Bu çarpıcı sedan, 2012 yılının son çeyreğinden itibaren Kore dışındaki pazarlarda satışa sunulacak. K 9’un ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik kesinlik kazanmadı.

K 9, Kia’nın model yelpazesinin en üst sırasında yer alıyor ve marka için bir dönüm noktası olma niteliği taşıyor. On yılı aşkın bir süredir Kia’nın piyasaya sürdüğü ilk arkadan çekişli sedan model olan K9, gelişmiş tasarım, yeni teknolojiler ve sürüş performansı açısından yeni standartlar getiriyor.

Kia’nın Baş Tasarımcısı Peter Schreyer aracın tasarımı ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuyor: “K9, şık bir sadeliğe, dengeli oranlara ve yalın yüzeylere sahip bir model. Sınıfının lideri uzun dingil mesafesi, geniş lastikler, keskin dik kısa çıkıntılar ve uzun akıcı omuz hattı uyum içerisinde bir araya gelerek K9’a arkadan çekişli üst sınıf araçlara özgü sportif, atletik ve kendinden emin bir duruş kazandırıyor. Kia’nın yeni nesil tasarım öğelerini barındıran K9, markamızın Avrupa’daki lüks markalarla başa baş rekabet etme yönündeki amacını ve kararlılığını net bir şekilde yansıtıyor.“

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir