Kia Sorento Türkiye’de Satışa Sunuldu

By on 07 Ekim 2021
1400x1050yeni-2021-kia-sorento-turkiye-fiyati-ve-ozellikleri

Geçtiğimiz yılın mart ayında gerçekleştirilen global lansmanıyla birlikte tanışma fırsatına eriştiğimiz 2021 Kia Sorento, Eylül-Ekim döneminde Türkiye pazarına giren modellerden birisi oldu.

Kısa süre önce listelere eklenen yeni nesil, pazara tek motor ve donanım seçeneğiyle tercih edilebilen Sorento, hibrit motor kombinasyonu etkisiyle birlikte 4×4 olarak satışa sunuluyor. Prestige donanım seviyesiyle gelen model için 899.900 TL‘lik etiket fiyatı belirlenmiş durumda.

2021-Kia-Sorento-10-2

Aracın tek olan motor seçeneği tarafında ise 1,6 litrelik turbo benzinli ünite karşımıza çıkıyor. Sorento’nun Türkiye’de de ilgi görmesine yardımcı olacak bu motor, elektrik desteğinin de kombinasyonda yaklaşık 230 beygir güç ve 350 Nm tork sunabiliyor. 6 kademeli otomatik şanzımanla kombin edilen model 0’dan 100’e hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlarken, maksimumda 193 km/s hıza çıkabiliyor.

2021-kia-sorento-dash

Yeni Sorento ayrıca çok sayıda aktif ve pasif güvenlik sistemi ile donatılıyor. Versiyonlara göre çeşitlilik gösteren bu listesin içerisinde; İleri Çarpışma-kaçınma Yardımı, Kör Nokta Görüntüleme Monitörü, Kör Nokta Çarpışma Uyarısı, Akıllı Hız Sabitleyici, Şerit Takip Yardımı, Sürücü Dikkat Uyarısı, Otoyol Sürüş Yardımı, Geri Görüş Monitörü, Geri Bölge Çarpışma Önleme gibi parçalar öne çıkıyor.

2021-yeni-kasa-kia-sorento-3

Ayrıca, Kia’nın, sürücülerin arabayı anahtarlıklarıyla uzaktan park ve hareket ettirmelerini sağlayan Uzak Akıllı Park Asistanı da bizi heyecanlandıran yenilikler arasında. Yenilenen Sorento ile ilgili merak ettiğiniz diğer donanım detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir