KIA Rio Yüzünü İlk Kez Paris Motor Show’da Gösterecek

By on 29 Ağustos 2016

KIA’nın en çok satan modelleri arasında ilk sırada yer alan Rio’nun yepyeni versiyonu, Avrupa’nın en köklü fuarlarından biri olan Paris Motor Show’da  (Mondial de l’Automobile) 29 Eylül 2016 tarihinde görücüye çıkacak. Yeni KIA Rio sahip olduğu yenilikçi tasarım, konfor, teknoloji ve yüksek güvenlik özellikleri ile sınıfındaki dikkat çekici konumunu daha da güçlendirecek.  

Yeni KIA Rio 2

Yenilikçi modelleri ile dünya otomotiv pazarında farklı bir konuma yerleşerek, başarı grafiğini hızla yükselten KIA, Paris Motor Show’da (Mondial de l’Automobile) Yeni Rio modeli ile boy gösterecek. Dünya prömiyeri 29 Eylül 2016 tarihinde yapılacak olan dördüncü nesil yepyeni KIA Rio, fuarın gözde araçları arasında yer alacak.

Yeni Rio’nun etkileyici iç ve dış tasarımı KIA’nın Kore, Almanya ve ABD’deki yaratıcı tasarım merkezlerinin işbirliğiyle yapıldı. Yeni tasarımda ortaya çıkan çizgiler ve pürüzsüz yüzey otomobile özgün bir karakter kazandırıyor. Ayrıca daha uzun bir ön çıkıntı ve motor kaputu dikkat çekerken, uzayan aks mesafesi ile büyüyen boyutlar otomobile bir önceki versiyona göre daha güvenli ve dengeli bir görünüş sağlıyor.

Yepyeni KIA Rio, sınıfında fark yaratan sürüş özelliklerini barındırıyor. Bununla beraber yüksek emniyet teknolojisi, en yeni bağlantı özellikleri, daha güvenli bir yolculuk deneyimi ve yol tutuşu özellikleri otomobil severleri bekliyor.

Yeni KIA Rio 3

16 Ekim’e kadar devam edecek olan Paris Motor Show’da otomobil severlerle ilk kez buluşacak olan Yeni KIA Rio, Avrupa’da 2016’nın sonlarına doğru üretilmeye başlanacak. Dünya pazarının diğer bölgelerindeki üretim tarihleri daha sonra açıklanacak.

Rio, 2015 yılında 473.000’den fazla satışla KIA’nın dünya çapında en çok satan modeli olmuştu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir