KIA Modellerini “Geleceğin Dünyasında” Tanıtıyor…

By on 25 Mayıs 2015

KIA, birbirinden etkileyici modelleri ve yaşattığı benzersiz dijital deneyimler ile 15. İstanbul Autoshow Fuarı’na damgasını vuruyor. KIA, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 22-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı’nda alışılagelmiş stand uygulamalarından farklı olarak, otomobil tutkunlarına unutulmaz deneyimler yaşatıyor.

Bu yıl on beşincisi düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı’nda, KIA ailesinin teknoloji ve tasarımı ile fark yaratan modelleri otomobil severlerle buluşuyor.  2012 yılında yapılan bir önceki Autoshow Fuarı’ndaki standı ile ODD Satış ve İletişim Ödülleri tarafından “en iyi stand” ödülünü alan KIA, 2015 yılında yine iddialı bir stand uygulaması ile fuarda yerini alıyor. Standında binek modelleri Picanto, Rio, cee’d, sportif görünümlü cee’d GT-Line ile yenilenen cee’d’in yanı sıra, SUV modelleri Soul, Sportage ve Sorento olmak üzere toplamda 15 araç sergileyen KIA, otomobil tutkunlarını şaşırtarak onlara benzersiz bir dijital deneyim yaşatıyor.

KIA dijital sergi alani 4KIA Modelleri Geleceğin Dünyası’nda Tanıtılıyor…

Ziyaretçiler KIA standında farklı dijital uygulamaları deneyimliyorlar.  “Drive to Adventure” adlı uygulamada, araç sergileme alanında konumlandırılan Sorento araca binen ziyaretçiler Oculus gözlük ile birlikte aracı gerçekten dijital ortamda kullanıyor hissi yaşıyor. Aracın sarsılmasından, direksiyon ve vitese müdahale gibi birçok manuel detaylar ile birlikte, kullanıcı aracı sanal ortamda test ediyor. Yine kullanıcının gördüğü açıyı ve dışarıdan görünümü yansıtmak için aracın üzerine 2 Led ekran kullanılıyor. KIA’nın Autoshow Fuarı için davet ettiği dünyaca ünlü konuğu manken Erin Heatherton da, “Drive to Adventure” uygulamasını deneyimleyenler arasında yerini aldı.

“Follow the Tiger” uygulaması ise ziyaretçilerin hayal dünyasına hitap ediyor.  Dijital sergileme alanında konumlandırılacak büyük bir kürenin içine giren ziyaretçiler hareket edip 360 derece uzay istasyonu ortamında yürüyorken Oculus gözlükler ile geleceğin dünyasını ve KIA modellerini keşfediyorlar.

“Hologram Box”, KIA’nın gelecek atmosferine renk katan bir başka uygulama ile dikkatleri çekiyor. Sorento aracın önüne konumlandırılan bir kutu içerisinde hologram olarak araç 360 derece görüntülenebiliyor. Hologram üzerindeki sensor sayesinde el hareketleri yaparak, araç ile etkileşim mümkün. Aracın çeşitli özellikleri bu dijital platformda tanıtılıyor.

KIA, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 5. Hol’de otomobil severleri bekliyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir