KIA Ceed İçin Geri Sayım Başladı

By on 06 Şubat 2018

Tarihinin en hızlı modeli Stinger GT ve yeni Sorento ile son dönemlerde adını çok daha fazla dile getirdiğimiz KIA’nın Cenevre Otomobil Fuarı 2018 planları netleşmeye başladı. Geçtiğimiz yılki başarılı grafiğini sürdürmek adına fuarı kendisine önemli bir araç olarak gören marka, sahne alacak modellerle ilgili detayları paylaşmaya erken başladı.

Organizasyona üçüncü jenerasyonuyla birlikte 2019 model yıllı yeni Ceed’i getireceğini duyuran KIA, resmi kaynakları üzerinden modelle ilgili ilk görsel parçayı da servis etti. Stinger ile birlikte aldığı olumlu geri dönüşler doğrultusunda bunu hatchback modeline ne aktardığını gördüğümüz markanın, bu hamleyle meraklılarını sevindireceğini düşünüyoruz. Araçta değişen tek şeyin tasarım olmaması da dikkatler kaçmıyor

KIA’nın ilk jenerasyonundan itibaren ismindeki “d” harfini kesme işaretiyle ayırdığı Cee’d, üçüncü jenerasyonundan itibaren ismindeki çizgiden kurtularak Ceed adıyla satışa sunulacak olması da ufak ama akılda kalıcı parçalardan birisi. Şirketin Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan tasarım ekibi tarafından elden geçirilen dış bölümde çok daha sportif ve dikkat çekici çizgilerin varlığını görmemek mümkün değil. Kaputunun altında 120 beygir güç üreten 1.0 litre benzinli, 140 beygir güç üreten 1,4 litre benzinli ve 110 beygir güç üreten 1,6 litrelik dizel motor seçenekleriyle gelmesini beklediğimiz 2019 KIA Ceed, bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren kademeli olarak satışa sunulacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir