KIA, 4 Yeni Modeliyle Cenevre’ye Çıkarma Yaptı

By on 07 Mart 2017

Koreli üretici KIA Motors, 2017 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda 4 yeni modeli ile gövde gösterisi yapıyor. Yeni spor sedan modeli Stinger ve fuardan önce Türk tüketicisiyle buluşan Picanto’nun Avrupa lansmanını yapan KIA, ayrıca Niro Plug-in Hybrid ve Optima Sportswagon Plug-in Hybrid olmak üzere iki adet hibrit modeli de ilk kez otomobil severlerin beğenisine sunuyor.

Ürün gamını yenilemeye devam eden ve yeni modelleri ile ürün çeşitliliğini günbegün arttıran KIA Motors, 2017 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarında 4 yeni modelini görücüye çıkartıyor. A segmentindeki yeni Picanto’nun yanısıra; yeni spor sedan modeli Stinger’in de Avrupa lansmanını yapan KIA, ayrıca iki yeni hibrit modeli de yine Cenevre’de ilk kez görücüye çıkarıyor. Crossover sınıfında yer alan yeni KIA Niro Plug-in Hybrid ve Optima Sportswagon Plug-in Hybrid, markanın alternatif yakıtlı araçlara yapmış olduğu yatırımı gözler önüne seriyor.

KIA markasının 2016 yılı satış performansından memnun olduklarını ifade eden Çelik Motor Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Maraş: “2017 yılında Türkiye otomobil pazarında yüzde 10-15’lik bir daralma öngörülse de KIA olarak biz büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. Var olan ürünlerimiz dışında, yıl içerisinde ürün gamına dahil olacak yeni modellerimize güveniyoruz. Cenevre’de Avrupa lansmanı yapılan Picanto’yu biz fuardan önce tüketicilerimizle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni KIA Picanto gerek tasarımı, gerek teknolojileri ve gerekse sürüş özellikleri ile minik sınıfa yeni standartlar getiriyor. Yine Cenevre’de Avrupa lansmanı yapılan spor sedan modelimiz Stinger ise yılın 3. çeyreğinde Türk tüketicisiyle buluşacak. Sahip olduğu tasarım ve özelliklerle benzersiz bir sürüş deneyimi sunan yeni KIA Stinger modelimizin markamıza yeni müşteriler kazandırmasını bekliyoruz. Ayrıca crossover sınıfında yer alan Niro PHEV modelini de Mayıs’ta Türkiye’de satışa sunacağız. Her biri iddialı yeni modellerin de ivmesiyle 2017 yılını büyümeyle kapatacağımıza inanıyorum“ dedi.

Yeni spor sedan KIA Stinger Yılın 3. Çeyreğinde Türkiye’de…
KIA, kısa bir süre önce Detroit Otomobil Fuarında dünya lansmanı yapılan yeni KIA Stinger’in Avrupa lansmanını 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiriyor ve yeni spor sedanın Avrupa özelliklerini açıklıyor.

KIA’nın güçlü ve dinamik tasarımıyla dikkat çeken yeni spor sedan modeli benzersiz bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Henüz geliştirme aşamasından itibaren bir gran turismo olarak tasarlanan yeni KIA Stinger tasarımı, boyutları ve teknik yapısıyla konforlu bir yolculuk vaat ediyor. Heyecan uyandıran çekici tasarımlı karoser 5 kişiyi rahat ettirecek geniş bir yaşam alanı sunarken, geniş bagajıyla 5 kişinin eşyalarını da sorunsuz bir şekilde sırtlanıyor. Kaliteli malzemelerle bezenen geniş yaşam alanıyla konforlu bir yolculuk vaat eden KIA Stinger, konforla yol tutuşu aynı potada eriten süspansiyonu ve yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı motorlarıyla sürücüye benzersiz bir sürüş keyfi yaşatıyor.

Yeni KIA Stinger Avrupa’da 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. Giriş seviyesinde yer alan 2,0 litrelik turbo benzinli motor 255 PS güç ve 353 Nm tork üretiyor. Bir üst basamakta yer alan 2,2 litrelik turbo dizel motor ise 200 PS güç ve 440 Nm tork üretiyor. Ürün gamının tepe noktasında ise bir V6 devreye giriyor. 3,3 litre hacimli V6 silindirli çift turbo beslemeli motor 370 HP güç ve 510 Nm tork değeriyle spor otomobilleri kıskandıran bir performans ortaya koyuyor. V6 motor 5,1 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değeriyle Kia Stinger’i bugüne kadar üretilen en hızlı ve en güçlü KIA modeli yapıyor.

Yeni KIA Stinger arkadan itiş veya dört tekerlekten çekiş olmak üzere iki farklı güç aktarma seçeneğiyle sipariş edilebilecek. Bunun dışında bir dizi DRiVE WISE aktif güvenlik sistemleri, elektronik ayarlı süspansiyon sistemi (Dynamic Stability Damping Control) ve 5 farklı sürüş modunu seçme imkanı sunan Drive Mode Select sistemiyle yollara çıkacak. Yeni KIA Stinger, yıllar boyunca adanmış bir tasarım ve geliştirme çalışmasının sonucunda ortaya çıktı. KIA, GT Concept tasarımını tanıttıktan 6 yıl sonra yeni Stinger modelini seri üretime sokuyor. Yeni KIA Stinger 2017 yılının 3. çeyreğinde satışa sunulacak. KIA Türkiye de, KIA’nın en lüks modeli olarak sınıflandırılan süper spor sedan modeli Stinger’i, yılın 3. Çeyreğinde Türkiye’ye getirmeyi planlıyor…

KIA Picanto

Minik sınıftaki yeni KIA Picanto, kalite, teknoloji ve çok yönlülük konusunda uzman
Yeni KIA Picanto genç ve dinamik tasarımıyla A segmentine tamamen yeni bir soluk getiriyor. Sadece tasarımıyla dikkat çekmekle kalmayan yeni KIA Picanto aynı zamanda bünyesinde barındırdığı teknoloji ve kaliteli malzemelerle bezenen yaşam alanıyla da sınıfının en çok yönlü otomobili olarak öne çıkıyor. Genç, dinamik ve enerjik bir görünüm sunan yeni KIA Picanto, KIA’nın Kore’deki Namyang ve Almanya’daki Frankfurt tasarım merkezlerinin yakın işbirliği ile tasarlandı. Yenilikçi, cesur ve eğlenceli bir şehir içi otomobili üretmek üzere tasarım çalışmalarını yürüten tasarımcılar, yeni KIA Picanto’yu daha cesur gövde hatlarının yanı sıra dinamik detaylarla şekillendirdiler.

Yeni KIA Picanto’nun ilk kez spor görünümlü bir GT-Line modeli de bulunuyor.

Modern teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanan yeni KIA Picanto, 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemiyle donatılıyor. Güncel bağlanabilirlik özelliklerini destekleyen bilgi ve eğlence sistemi Android Auto™, Apple CarPlay™ ve kablosuz akıllı telefon şarjı desteği sunuyor. Yeni KIA Picanto 9 farklı gövde rengi ve iç mekan kombinasyonlarıyla zengin bir kişiselleştirme seçeneği sunuyor.

Çoğu rakibinden daha geniş bir yaşam alanı sunan yeni Picanto, 255 litre ile minik sınıfın en geniş bagaj hacmini kullanıma sunuyor. Üstün ses ve titreşim yalıtımı sayesinde yeni KIA Picanto son derece sessiz ve konforlu bir yolculuk vaat ediyor. Önceki model ile kıyaslandığında iki kat daha güvenli bir gövdeye sahip olan yeni KIA Picanto’da iki kat daha fazla yüksek dayanıklı malzeme kullanılıyor. Yeni KIA Picanto, sınıfında Otonom Acil Fren Sistemi sunan ilk otomobil olma özelliğini taşıyor.

Segmentinde %10 Pazar payı almayı hedefleyen Yeni KIA Picanto, Türkiye’de; 1.25-litre / 84 ps MPI benzinli – 4 ileri otomatik vites seçeneği ile satışa sunuluyor.

Niro Plug-in Hybrid: Crossover pratikliğini ultra düşük emisyonla bir araya getiriyor
İlk kez Cenevre’de görücüye çıkan yeni Niro Plug-in Hybrid, crossover, sınıfının çok yönlülüğünü gelişmiş plug-in hyibrit teknolojisiyle düşük emisyonlu sürüşü aynı potada eritiyor. Yeni KIA Niro pazardaki iki önemli trendi tetikleyen ilk araç olacak. Plug-in Hybrid araçların satışlarını attıracak (2023’ün sonuna kadar yıllık 600 binden fazla) olan araç aynı zamanda kompakt crossover pazarında da sürdürülebilir bir büyüme sağlayacak.

Yeni KIA Niro Plug-in Hybrid 2017 yılının 3. çeyreğinde 1,6 litre GDI (direkt benzin enjeksiyonu) motorla satışa sunulacak. Sistem 8.9 kWh kapasiteli lityum polimer bataryalar tarafından beslenecek. Mühendisler 30 g/km altında CO2 emisyon salınımı ve 55 kilometrenin üstünde salt elektrikli sıfır emisyonlu sürüş öngörüyor.

Yeni plug-in hybrid sisteminin motor ve batarya kiti Niro’nun çok yönlülüğüne olumsuz etki etmiyor. Batarya kiti kabin zeminine ve arka koltukların altına gizlenirken, 324 litrelik (VDA) geniş bagaj ailenin bütün gereksinimlerini karşılayacak kadar geniş. Her ne kadar hibrit araçlarda pek alışılmadık bir donanım olsa da KIA, yeni Niro Plug-in Hybrid için frenli olarak 1.300 kg kadar römork çekme kapasitesi sunan bir çeki demiri sunuyor.

Niro Plug-in Hybrid, yeni Eko Sürüş Yardım Sistemi (Eco DAS) ile sürücülere mevcut şartlarda nasıl daha etkin araç sürecekleri konusunda akıllı rehberlik sunuyor, kinetik enerji biriktiriyor, boştayken veya fren sırasında bataryayı tekrar şarj ediyor. Sürücülere sürüş önerilerinde bulunarak, menzili arttırma imkanı tanıyan Eco DAS güzergahtaki yolun topografyasına bakarak, elektrik enerjisini kullanan ya da depolayan Yol Rehber Kontrolü (CGC) ve Tahmini Enerji Kontrolü (PEC) sistemlerini de içeriyor. Aracın dokunmatik ekranlı bilgi eğlence sistemi, akü şarj seviyesini ve yakındaki şarj istasyonlarının yerlerini gösteriyor.

KIA Niro

Niro Mayıs ayında Türk tüketicisi ile buluşacak…

Yeni Optima Sportswagon Plug-in Hybrid: fonksiyonellikten ödün vermeyen hibrit
KIA, Niro’nun yanı sıra Cenevre’de yeni Optima Sportswagon Plug-in Hybrid modelini de görücüye çıkarıyor. 2017’nin 3. çeyreğine kadar Avrupa’da satışa sunulacak olan model konvansiyonel Optima Sportswagon modelinin çok yönlülüğünü aynen korurken, 2016 yılının 3. çeyreğinde piyasaya sunulan Optima Sedan Plug-in Hybrid modelinin yüksek verimlilik seviyesine sahip güç aktarım sistemiyle birleştiriyor.

Avrupa pazarı için özel olarak geliştirilen Optima Sportswagon Plug-in Hybrid, Optima Sedan Plug-in Hybrid modelinden 133 litre daha fazla, 440 litrelik (VDA) bir bagaj kullanıma sunuyor. Motor kaputunun altında 4 silindir 2,0 litrelik GDI motor ve 50 kW gücünde bir elektromotor görev yapıyor. Elektromotor 11.26 kWh kapasiteli lityum iyon polimer batarya kitiyle besleniyor. 205 PS toplam sistem gücü ve 375 Nm tork kullanıma sunan Optima Sportswagon Plug-in Hybrid 60 kilometrenin üzerinde salt elektrikli sürüş menzili sunuyor ve sadece 34 g/km CO2 emisyon değeriyle (karma, geliştirilme hedefi) son derece çevreci bir yapı sergiliyor. Gerek düşük hareket ettirme maliyetleri, gerekse de üstün fonksiyonelliğiyle Optima Sportswagon Plug-in Hybrid hem filo, hem de son kullanıcı cephesinde ciddi bir potansiyel vaat ediyor.

Canlı trafik güncellemeleri, hız kamerası uyarıları ve hava tahminleri de dahil bir çok hizmet sunan ve TomTom™tarafından geliştirilen KIA Connected Hizmetleri’nin yanı sıra, Android Auto™ ve Apple CarPlay™ desteği de sunan 8,0 inçlik dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemiyle donatılan Optima Sportswagon Plug-in Hybrid modelinde ayrıca kablosuz akıllı telefon şarj özelliği de bulunuyor. Aktif güvenlik teknolojileri sürücülerin olası kazalardan kaçınmalarına veya kazanın etkilerini azaltmaya yardımcı oluyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir