Karting’de İlk Randevu İzmir’de…

By on 19 Nisan 2012

Türkiye Karting Şampiyonası’nda yeni sezon, 21-22 Nisan tarihlerinde İzmir Ülkü Karting Pisti’nde koşulacak ilk ayak yarışları ile start alıyor…

Bu sezon yedi ayaktan oluşacak ve tüm ayakları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) organizatörlüğünde gerçekleşecek Türkiye Karting Şampiyonası, İzmir’de start alıyor.

Şampiyonanın birinci ayak yarışına ev sahipliği yapacak olan 1050 metre uzunluğundaki İzmir Ülkü Karting Pisti’nde Mini, KF3 ve KF2 kategori yarışları gerçekleştirilecek.

Yarışma hafta sonunda pistlerin en genç sporcularının (7-12 yaş) mücadele ettiği Mini kategoride 15’er turdan oluşan iki yarış, 13-15 yaş arasındaki sporcuların yarıştığı KF3 kategoride 20’şer turluk iki yarış ve KF2’de 22’şer turluk iki yarış koşulacak.

Cumartesi günü serbest antrenmanlar ile sıralama turları geçilecek yarışmada pazar günü ise sezonun ilk ayak yarışları gerçekleştirilecek. Türkiye Karting Şampiyonası kategorilerine ek olarak Rotax Max özel marka kupası da aynı hafta sonunda izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

Geride bıraktığımız sezon başından bu yana süren ekonomik teşviklerin devamı olarak 2012 sezonunda da Mini kategorisindeki sporculara ek olarak KF3 ve KF2 kategorisindeki sporculara da her yarışta TOSFED tarafından kayıt ücreti kadar destek verilecek.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir